ДБР назвало скандал з секретними документами «інформаційною атакою» і порушило справу
ДБР назвало скандал з секретними документами «інформаційною атакою» і порушило справу

ДБР назвало скандал з секретними документами «інформаційною атакою» і порушило справу

Водночас, ДБР визнало знищення «окремих носіїв» секретної інформації, але запевняє, що на розслідування резонансних справ це не вплине.

ДБР відкрило кримінальне провадження за фактом «втручання у роботу правоохоронного органу» після публікації медіа інформації про знищення працівниками Бюро частини матеріалів резонансних справ на початку масштабної агресії РФ.

ДБР заявило, що під час російської військової агресії проти України «деякі діячі займаються розхитуванням ситуації в країні та розповсюджують недостовірну інформацію щодо роботи правоохоронної системи держави».

«Зокрема, намагаються дестабілізувати роботу Державного бюро розслідувань. Для цього в інформаційне поле вкидається недостовірна інформація про нібито знищення Бюро матеріалів суспільно-резонансних кримінальних проваджень», – говориться в повідомленні.

У ДБР відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 343 КК України (Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, судового експерта, працівника державної виконавчої служби, приватного виконавця).

ДБР запевнило, що всі кримінальні провадження, у тому числі й резонансні та важливі: щодо підписання «Харківських угод», розгону Майдану, «вугільна справа» та інші, розслідуються у повній відповідності до раніше затверджених планів і будуть передані до суду у визначені терміни.

«На початку гарячої фази війни росії проти України Державне бюро розслідувань, як і інші правоохоронні органи, знищило лише ті окремі матеріальні носії секретної інформації щодо яких були відповідні законодавчі вимоги, регламентовані «Порядком організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», – говориться в повідомленні.

Бюро заявило, що погодження прокурорів для знищення таких документів вимагається лише в умовах мирного часу, тоді як знищення секретної інформації в умовах воєнного стану цього не передбачає.

«Ще раз підкреслимо, ці правомірні дії ДБР жодним чином не впливають на якість і повноту розслідування будь-яких кримінальних проваджень».

У Бюро наполягають, що всі звинувачення Бюро безпідставному знищенні важливих матеріалів, які ускладнюють подальше розслідування резонансних справ – не відповідає дійсності.

«Мета таких повідомлень – дискредитувати Бюро в умовах воєнного часу та розбалансувати усю правоохоронну систему, а також вивести з-під відповідальності окремих чиновників та високопосадовців, що вчинили незаконні дії чи бездіяльність».

ДБР закликало журналістів «не вестися на інформаційні маніпуляції «діячів» та не поширювати неперевірену та маніпулятивну інформацію» та «не створювати хайп на війні».

7 липня телеканал «Настоящее время» (спільний проєкт Радіо Свобода та «Голосу Америки») з посиланням на джерела повідомив, що співробітники ДБР у перший день повномасштабного торгнення Росії в Україну знищили матеріали резонансних справ.

Офіс генпрокурора України у відповідь на запит «Настоящего времени» підтвердив знищення секретної інформації працівниками ДБР. Прокурорами у зазначених кримінальних провадженнях не давалась згода на знищення цих матеріалів.

Секретар РНБО Олексій Данілов в етері Радіо Свобода заявив, що покарання співробітників, які знищили документи, буде невідворотним.

«Ті люди, які знищували ці документи, треба буде розбиратися, чому вони це робили, хто їм давав вказівку, де були знищені ці документи. Одна справа, якщо це було на території міста Києва, коли дійсно були спекотні дні (24-25 лютого). Інша справа, якщо це відбувалось за межами столиці. Тому треба розбиратись, на підставі чого усе це було», – заявив Данілов.

Фото: Радіо Свобода

Теги по теме
ГБР
Источник материала
Поделиться сюжетом