Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк закликав журналістів, політиків та експертів не роботи «суперсенсаційних заяв» про хід військових операцій до того, як про це повідомить Міністерство оборони або Командування ЗСУ.
Зокрема, Подоляк закликав журналістів «сьогодні та в наступні дні» особливо ретельно перевіряти джерела інформації та експертизу конкретних спікерів за темою.
«Розумію наші бажання і мрії. Але все ж таки пропоную виходити з обережного коментарійного формату щодо будь-яких наших військових дій…Тому принагідно ще раз нагадую всім політикам, експертам та лідерам суспільної думки (зрозуміло, що вони все знають набагато краще за безпосередніх виконавців) про важливість не маніпулювати та не спекулювати інформацією про хід військових операцій ДО офіційних заяв представників Збройних сил чи Міністерства оборони України. Ще раз головне – ДО офіційних заяв не треба роботи суперсенсаційних заяв… Бажання продемонструвати свою "обізнаність", дотичність до "інсайду" та "хайпанути" на "ситуативі" – природнє для будь-якого інформаційного простору. Але війна – це не "контент". Давайте фільтрувати інформацію та професійно працювати з поваги до українських захисників», – написав Подоляк у телеграмі.
29 серпня речниця оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк повідомила, що ЗСУ розпочали наступальні дії на багатьох напрямках на півдні України, зокрема і на Херсонщині.
Гуменюк зазначила, що контрнаступальні дії на півдні тривають давно, вони були спрямовані на виснаження окупантів, вогневий контроль та знищення російської техніки. Завдяки цьому ЗСУ тепер змогли розпочати наступ одразу на кількох напрямках.
Зокрема, на певних ділянках Збройні Сили прорвали перший рубіж оборони окупантів, а бойовики «ДНР», які там дислокувались, почали втікати зі своїх позицій.
За словами Гуменюк, що після початку наступальних дій Збройних Сил України на південному напрямку потрібно дотримуватися режиму інформаційної тиші та чекати на результати.
Читайте також:
- Генштаб пояснив правила обережності з поширенням інформації: головні питання та відповіді
- Що категорично заборонено висвітлювати ЗМІ у воєнний час. Роз'яснення головнокомандувача ЗСУ
Раніше Міноборони закликало українців не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а також облич військовослужбовців ЗСУ.
Також Міноборони звертає увагу, що під час війни фатально небезпечно повідомляти про знаходження або відсутність озброєння та військової техніки ЗСУ з прив’язкою до населених пунктів.
Крім того, ЗСУ просять медіаспільноту максимально обмежити публікацію персональних даних українських військовослужбовців, зокрема офіцерів, виключити фото- та відеофіксацію, поширення у медіа точної територіальної прив’язки бомбосховищ.
21 березня в Україні заборонили вести зйомки як військової техніки, так і об'єктів інфраструктури.
Архівне фото: пресслужба президента України