ВВС придбала для показу фільм Володимира Тихого «День українського добровольця», який було знято в середині березня у Києві. Телепрем’єра відбудеться сьогодні, 20 вересня, повідомив «Детектору медіа» режисер, співзасновник об’єднання «Вавилон’13».
Героями фільму стали відомі активісти і волонтери. Це Роман Ратушний, Ігор Луценко, Даша Астаф’єва, Євген Дикий, Ігор Мазур «Тополя». «Це історія не тільки про всіх, хто захищав Україну та займається волонтерською допомогою. Фільм також про звичайних людей в стані розгубленості під час війни. Це портрет жертв війни. Мозаїка, з якої твориться портрет України в на початку російсько-української війни», — коментує Володимир Тихий.
Свій фільм кінорежисер реалізував із командою однодумців з #Babylon`13. До цієї роботи увійшов матеріал шістьох кінооператорів об’єднання.
Зйомки велися протягом дня, 14 березня, коли відзначається День добровольця. 14 березня 2022 року також став 2944-м днем російсько-української війни. «За кілька тижнів велика війна сюрреалістично змішала місця і людей, утворила постапокаліптичний вимір з новими якостями та ролями, — йдеться в описі фільму. — Тисячі киян перебрались жити у метро. Раніше спокійні передмістя столиці стали зоною нищівних боїв та мародерства з боку російських окупантів. Люди перестали ділити дні на вихідні і робочі, їх стали нумерувати від дати повномасштабного вторгнення росіян в Україну».
«День Українського Добровольця» є першим фільмом в історії незалежної України, який придбало британське телебачення. Покажуть його у праймтайм, о 21-шій, що свідчить про високу зацікавленість найбільшої телевізійною мережі Великобританії.
«BBC Storyville ставить собі за мету показати найкращі зразки світових документальних фільмів, і ми ділимося цими екстраординарними фільмами з глядачами у Сполученому Королівстві, — коментує випускова редакторка BBC Storyville Люсі Кон. — Це важлива історія, не лише тому, що розповідає історію одного дня з війни в України, а й тому, що це фільм створений українцями та розказаний з української перспективи. Це вперше на британському телебаченні – фільму про війну в Україні, створеного виключно українцями, ніколи раніше не було в етері телебачення Сполученого Королівства».
Переговори з BBC почалися ще до світової прем’єри «Дня українського добровольця», яка відбулася на третьому за величиною у світі кінофестивалі документального кіно у Шеффілді у червні. Там фільм отримав спеціальну відзнаку фестивалю. Дату і формат показу було остаточно узгоджено під час кінофестивалю в Единбурзі.
«Я бачу просто шалену зацікавленість іноземного глядача у нашому фільмі. Вони очікують побачити дещо відмінне від телевізійних новин чи звітів чиновників. Їм бракує емоційного занурення: вони про війну знають, але вона далеко. На показах глядачі реагують по-різному, але в їх очах я бачу емпатію. Британці і так на практиці допомагають, але після показу фільму, сподіваюсь, нашому посольству працювати буде трохи легше», — каже продюсер фільму Ігор Савиченко.
«День українського добровольця» продовжує кінофестивальну історію. Найближчий показ відбудеться у міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю 17 жовтня. В Україні фільм можна буде побачити на великому екрані на початку жовтня — у рамках національного конкурсу кінофестивалю Kharkiv MeetDocs у Києві.
Стрічку створено незалежним кінооб’єднанням «Вавилон’13» у копродукції з Black Photon (Польща).
Володимир Тихий — співзасновник об’єднання «Вавилон’13» український кінорежисер, сценарист та продюсер, серед робіт якого — «Наші котики», «Брама», «Сильніше, ніж зброя».
Babylon’13 — незалежне об’єднання кінематографістів, що утворилося на початку Революції Гідності. Під час повномасштабного вторгнення Росії кінематографісти об’єднання продовжили працювати та знімати війну.