Вода, знайдена в астероїдному пилу, може дати ключ до розгадки про походження життя на Землі
Вода, знайдена в астероїдному пилу, може дати ключ до розгадки про походження життя на Землі

Вода, знайдена в астероїдному пилу, може дати ключ до розгадки про походження життя на Землі

У крупинках пилу, витягнутих японським космічним зондом з астероїда на відстані близько 186 мільйонів миль (300 мільйонів кілометрів) від Землі, виявлено дивовижний компонент – крапля води.

Відкриття дає нову підтримку теорії про те, що життя на Землі могло бути закладене з космосу.

– Ця крапля води має велике значення… Ми вперше виявили воду в астероїді Рюга поблизу Землі, – сказав провідний учений Томокі Накамура з університету Тохоку.

Hayabusa-2 був запущений у 2014 році з місією на Рюгу та повернувся на орбіту Землі два роки тому, щоб доставити капсулу із зразком.

Дорогоцінний вантаж вже дав кілька ідей, в тому числі органічний матеріал, який показав, що деякі з будівельних блоків життя на Землі, амінокислоти, могли бути сформовані в космосі.

– Останнім відкриттям команди стала крапля рідини у зразку Рюга, яка являла собою газовану воду, що містить сіль та органічні речовини, – сказав Накамура.

За його словами, це підтверджує теорію про те, що такі астероїди, як Рюгу чи його більший батьківський астероїд могли надавати воду, що містить сіль і органічну речовину при зіткненнях із Землею.

– Ми виявили докази того, що це могло бути безпосередньо пов’язане, наприклад, з походженням океанів чи органічної речовини на Землі, – додав учений.

Команда Накамури, що складається з близько 150 дослідників, у тому числі 30 із США, Великої Британії, Франції, Італії та Китаю, є однією з найбільших груп, що аналізують зразок із Рюгу.

Видно кільця з пилу: телескоп Джеймса Вебба зробив найчіткіше фото Нептуна.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом