The Guardian: Росіяни платять по $25 тис за місце в приватних літаках, щоб втекти від мобілізації
The Guardian: Росіяни платять по $25 тис за місце в приватних літаках, щоб втекти від мобілізації

The Guardian: Росіяни платять по $25 тис за місце в приватних літаках, щоб втекти від мобілізації

В Москві злетів попит на місця в приватних літаках після того, як Владімір Путін оголосив про початок першої мобілізації в Росії з часів Другої світової війни. Заможні росіяни шукають спосіб втекти з країни, дивлячись на повідомлення у ЗМІ про намір влади закрити кордони для чоловіків призовного віку.

Як пише The Guardian, пасажири здебільшого прямують у Вірменію, Туреччину і Азербайджан, які дозволяють громадянам Росії перетинати свій кордон без візи. Вони платять 20-25 тисяч доларів за місце на борту приватного літака. А весь восьмимісний літак можна винайняти за 80,6-141 тисячу доларів. Це в рази дорожче, ніж зазвичай коштує переліт.

«Ситуація зараз абсолютно можевільна. Ми отримуємо по 50 запитів щодня. Загалом їх було близько 5 тисяч», - сказав виданню директор брокерської авіакомпанії Your Charter Євгеній Биков.

Рішення Кремля про оголошення «часткової» мобілізації призвело до масової втечі з країни чоловіків призовного віку. Це також можна розглядати як безпрецедентний «відтік мізків». На пропускних пунктах на кордонах сформувалися довжелезні затори, які розтягнулися на кілометри. А квитки в один бік на звичайні авіарейси розпродані на багато днів вперед. Биков сказав, що його компанія почала організовувати чартерні рейси на більших комерційних літаках, щоб задовольнити попит і скоротити ціни.

«Але в нас просто немає місць для всіх», - сказав він, додавши, що найдешевший квиток на чартерний рейс до Єревана коштує близько трьох тисяч доларів.

Компанія FlightWay, яка пропонує перельоти на приватних бортах, теж зафіксувала зростання попиту на рейси в один бік у Вірменію, Туреччину, Казахстан і Дубай.

«Попит зріс в 50 разів», - сказав директор компанії Едуард Сімонов.

Він пояснив, що доступних для оренди літаків сильно поменшало через санкції ЄС і Великої Британії проти Росії, які були запроваджені після початку російського вторгнення в Україну. Ці санкції позбавили російську сторону можливості брати літаки в лізинг або страхувати їх для використання на території РФ.

«Всі європейські фірми, які займалися орендою приватних літаків, пішли з ринку. Попит зараз більший, ніж пропозиція. І ціни підскочили вище стелі у порівнянні з тим, якими вони були 6 місяців тому», - сказав Сімонов.

Але не лише дуже багаті росіяни користуються приватними літаками. Деякі компанії фрахтують борти, щоб вивезти з Росії всіх співробітників чоловічої статі. Російська газета «Коммерсантъ» писала, що компанія з розробки комп’ютерних ігор в Москві викупила весь чартерний рейс, щоб її працівники змогли полетіти за кордон.

«У нас з’являється абсолютно нова клієнтська база: компанії, а також люди, які ніколи не літали приватними літаками. Є багато людей з заощадженнями, які шукають спосіб поїхати з країни», - пояснив Сімонов.

В Росії поширений страх, що Кремль планує закрити кордони вже цього тижня. Незалежні правозахисні організації кажуть, що в неділю російські прикордонники не дозволяли деяким чоловікам перетнути кордон з Грузією, посилаючись на закон про мобілізацію. The Guardian пише, що за підсумками року Росія повинна була втратити 15% своїх мільйонерів, оскільки найбільш заможні громадяни почали виводити свої гроші за кордон. Але мобілізація, швидше за все, посилить цей відтік і посилить удар по російській економіці.

«Більшість молодих клієнтів чоловічої статі поїхала, коли Путін оголосив мобілізацію минулого тижня. Зазвичай я телефонував у ресторани і бари на Патріарших прудах, щоб забронювати столик для них. Тепер все, що я роблю - це гортають агрегатори авіаперельотів, шукаючи останні місця в літаку, який летить в Єреван», - сказав працівник консьєр-служби в Москві.

Втеча багатих і впливових людей з Росії може ще більше посилити гнів, який спостерігається у бідних регіонах країни, які непропорційно постраждали від призову. The Guardian нагадує про нещодавній розіграш, під час якого активісти, пов’язані з опозиціонером Алєксєєм Навальним, зателефонували сину прес-секретаря Кремля Дмітрія Пєскова. Цей епізод дав чітко зрозуміти, що російські чиновники і їхні діти не підуть на війну проти України.

Британське видання також про докази, які доводять, що син одного з депутатів Держдуми, який постійно робить патріотичні і антизахідні заяви, поїхав з Росії в Стамбул в суботу. Сам депутат провів свого сина в аеропорт в Москві, щоб переконатися, що він безпечно залишив країну.

Источник материала
loader
loader