Про що говорили в етері спільного телемарафону 28 вересня
Про що говорили в етері спільного телемарафону 28 вересня

Про що говорили в етері спільного телемарафону 28 вересня

Аграрна політика, мобілізація в Росії та ймовірна заборона російських медіа у Європі.

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «Рада», Суспільне, ICTV/СТБ, «Інтер».

Блоку «1+1» та цієї доби в національному етері не було.

Добу розпочала команда телеканалу «Рада», хоча за звичною ефірною сіткою її мали продовжити ICTV/СТБ, які закінчували попередню добу.

У блоці каналу «Рада» радник президента Олег Устенко  говорив про 350 мільярдів доларів активів Центробанку Росії, які заморожені, і ймовірність їх використання в майбутньому у якості грошей на відбудову України після перемоги.

Політкоментатор Олексій Якубін говорив про новий алгоритм роботи країн-гарантерів безпеки України, які у майбутньому будуватимуть у тому числі архітектуру безпеки в Європі.

У студії «Рада» говорили про агробізнес, у тому числі про додатки на кшталт «Є-робота», які допомагають шукати людям роботу в цьому секторі. Передбачається створення 300 тисяч робочих місць, уже подані 10 тисяч заявок, і 25 угод готуються до підписання. Переважно це робота у тепличних підприємствах. Про це говорили в студії із виконавчим директором Ukraineinvest Сергієм Цівкачем. Обговорювали у студії й допомогу агробізнесу України від держави та міжнародних партнерів. Головне резюме годинної розмови – Росії не вдалося знищити аграрний сектор в Україні.

Був і другий блок онлайн/офлайн-студії — коли частина гостей говорять із ведучими наживо, інша — виходить на зв’язок онлайн. Обговорювати збитки, завдані Україні Росією; зокрема експертом із цієї теми виявився політкоментатор Валентина Гладких. У третьому гостьовому блоці мову гості та ведучі вели про псевдореферендум, проведений на окупованих територіях.

На Суспільному ведуча Олена Ремовська говорила з міністром оборони Естонії Ханно Певкуром, зокрема про військові навчання поблизу з кордонами Росії (виявилося, що вони були заплановані давно). Також спілкувалися із віце-прем'єр-міністром татарського уряду у вигнанні Рафісом Кашаповим. Він вважає, що Кремль умисно намагається знищити людей, які мислять не так, як російська влада. Говорили цього дня й про ймовірність ядерної атаки.

У блоці ICTV Вадим Карп’як говорив із літературознавицею Вірою Агєєвою про зміни у шкільній програмі та пропаганду української літератури у світі.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко був в ефірі і цього дня. Він сказав, що на саміті ЮНЕСКО у Мексиці планує підняти питання відлучення Росії від керування спадщиною через її злочини в України. Кількість злочинів проти культурної спадщини сягнула вже понад 500, а збитки —  сотні мільйонів євро; підрахунки тривають. Питання запровадження санкцій проти російських медіа в Європі наразі лишається відкритим. Втім європейські колеги продовжать, каже міністр, працювати у напрямку заборони пропагандистських каналів у Європі. Міністр розповів і про врятовані у звільненій Балаклії на Харківщині україномовні книжки та намагання знищити українську літературу.

Під час тривалого включення говорили і про судовий процес щодо «Скіфського золота» з Криму.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом