19 мая, воскресенье
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
У більшості українських онлайн-медіа просіла кількість аудиторії — дані SimilarWeb
У більшості українських онлайн-медіа просіла кількість аудиторії — дані SimilarWeb

У більшості українських онлайн-медіа просіла кількість аудиторії — дані SimilarWeb

У третьому кварталі 2022 року в п'ятдесяти найпопулярніших українських медіа значно просіла кількість переглядів у порівнянні з другим кварталом. Такими є дані, зібрані й зіставлені ІМІ на основі відкритих даних сайту вебаналітики SimilarWeb.

Зокрема, найбільше падіння кількості аудиторії зафіксовано на сайтах ТСН, "Українська правда" та НВ, інформує ІМІ. Найбільшу частку аудиторії втратив сайт ТСН. Ще минулого кварталу він мав показник у 162 млн заходів на місяць у середньому. Нині SimilarWeb показує, що цей показник сягає лише 54 млн, що втричі менше, ніж попереднього кварталу.

До десяти онлайн-медіа з найбільшою аудиторією в новому кварталі додалися: "Обозреватель" (піднявся з 14-го на 2-ге  місце), "Корреспондент" (із 12-го на 5-те місце), та УНІАН (із 13-го на 7-ме місце). Такими є відкриті дані рейтингів SimilarWeb.

Десятка найпопулярніших українських онлайн-медіа в третьому кварталі 2022 року, за даними SimilarWeb, наразі виглядає так:

Лише чотири медіа покращили свої позиції в рейтингу:

  • "Українська правда" з другої сходинки перейшла на перше місце, хоча за квартал і втратила 20% аудиторії. 
  • "Обозреватель" за квартал перестрибнув з 14-го місця на 2-ге. Водночас з усіх українських медіа набрав найбільшу кількість аудиторії та заходів. За квартал редакції збільшила трафік на 335%.
  • "Цензор" піднявся на одну сходинку, втім кількість трафіку істотно не змінилася, зменшилася на 6,7%
  • У рейтингу також піднявся "Корреспондент": із 12-го місця на 5-те. Разом з тим його трафік зріс на 117%. 

Найкращий показник у збільшенні трафіку за перший квартал зафіксовано в сайтів "Обозреватель" (+335,8%), "Корреспондент" (117,4%), УНІАН (98,9%).

Аудиторія "Української правди" має стійку звичку переходити на сайт за прямим посиланням, цей показник становить 55,8%. Водночас 24,7% аудиторії переходить на сайт через пошукову систему. Найпопулярніше ключове слово, за яким знаходять УП, – "новости Украины" (7,2%). Аудиторія, яка приходить із соціальних мереж, становить 9%, серед яких найбільше трафіку роблять переходи з Reddit.

Трафік "Обозревателя" складається з активного залучення аудиторії через реферальні посилання (33,8%) та перехід за прямим посиланням (33,8%). Четверта частина аудиторії (25,7%) – це трафік, який залучав читачів через пошук. І лише 7% аудиторії – це трафік соцмереж, де найактивніше користувачі переходили на сайт через фейсбук.

Аудиторія "Цензора" здебільшого переходить на сайт за прямим лінком – таких 60,2%. Трафік через реферальні посилання становить 20,9%. 12,3% аудиторії переходять на сайт через пошукові системи та ключові слова. І лише 5,7% аудиторії – це трафік із соцмереж.

Аудиторія ТСН однаково активно залучена через реферальні посилання (29,8%) та через залучення аудиторії за ключовими словами (30,9%). Трафік за прямим переходом на сайт залучав лише четверту частину аудиторії (25%). Водночас одним з найпопулярніших слів за пошуком ключових слів було "гороскоп" (3,35%).

На сайт "Корреспондент" дві третини аудиторії переходить за прямим посиланням. Серед популярних українських медіа він має найвищий показник "ядра" – 67,4%. Майже 25% аудиторії становлять трафік, переходячи на сайт через пошуковики. Втім, аудиторію майже зовсім не залучають через соціальні мережі: цей показник становить 1,2%. Реферальні переходи – 5,36% аудиторії.

Аудиторія РБК-Україна приходить переважно через пряме посилання – 61,7%. 19,9% трафіку сайт отримує завдяки реферальним переходам. Майже 16% трафіку залучається завдяки результатам через пошуковики. Водночас мізерний показник трафіку залучається через соціальні мережі (2,9%). 

Понад третину (37,1%) аудиторії УНІАН заходить на сайт через ключові слова в пошуковиках.  На другому місці – прямі лінки (37%). Щодо соціальних мереж, то трафік становить лише 8,5%. Дещо вищий показник трафіку має аудиторія, яка залучається за допомогою реферальних посилань (12,3%).

Показники НВ складаються з трьох майже однакових частин за відсотковим відношенням трафіку: реферальні посилання 33,2%, пошук за ключовими словами 28,3% та прямий перехід на сайт 27,2%. Найнижчі показники залученості трафіку через соціальні мережі (9,1%) та трафік переходів з електронних мейлів (2%).

Основна аудиторія 24 каналу – це заходи з України (72,3%), також трафік переглядів становлять користувачі зі США (6%) та росіяни (5,6%). Майже половина аудиторії на сайті найчастіше переходить через пошукові системи (41,4%). Інша частина аудиторії переходить за прямим посиланням (29%). Трафік із соціальних мереж становить близько 13%. Найактивніша аудиторія переходить з фейсбуку та ютубу.

Дві третини аудиторії сайту "Гордон" – українці (68%), і кожен десятий користувач з Росії (10%). Найчастіше аудиторія заходить на сайт за прямим посиланням (37,6%). Ще майже третина (30,9%) через пошукову систему. Четверта частина аудиторії (25%) – це реферальні переходи. Соціальні мережі не роблять активного трафіку переходів на сайт, лише 6,2%. Втім, серед усіх соцмереж найбільший трафік приносять лінки з фейсбуку та твіттеру.

Експерти ІМІ фіксували також у 10 найпопулярніших медіа інші ключові показники: час перебування відвідувачів на сайті, кількість переглянутих сторінок та показник відмов (позначає відсоткове співвідношення кількості відвідувачів, що залишили сайт прямо зі сторінки входу або переглянули не більш ніж одну сторінку сайту). Тож експерти зафіксували таке:

  • Уже третій квартал поспіль РБК-Україна має надзвичайно довгі показники перебування на сайті. Так, ще в другому кварталі цей показник дорівнював 21 хв 42 сек, нині зафіксовано, що в третьому кварталі середній сеанс користувача становить 21 хв 35 сек. Тобто в середньому поведінка читання та проведеного часу в аудиторії РБК-Україна не змінилася. Разом з цим кількість переглянутих сторінок залишається майже однаковою. 

Як раніше повідомляв ІМІ, SimilarWeb не є ідеальним інструментом для вимірювання популярності медіа, його дані можуть містити похибку. Тож оцінювати читаність сайту краще за кількістю унікальних відвідувачів. Проте цих даних відкриті ресурси не показують.

Додамо, що, за даними опитування, українці різко скоротили споживання російського інформаційного контенту. Також, за даними опитування, телебачення поступилося соцмережам першістю як джерела новин. Серед останніх лідирує телеграм. Детектор медіа визначив найпопулярніші канали українського сегмента Telegram.

  • Читайте також: Від «Трухи» до Гордона: найпопулярніші канали українського сегмента Telegram

Зокрема, телеграм-канал Зеленськогомає найвищий рівень цитування в українському сегменті, а найпопулярніший канал мав 2,27 млн підписників.

Також раніше «Детектор медіа» інформував, що телеканали Фірташа, Хорошковського та Льовочкіна опинилися на межі виживання, а Україна посіла 50 місце за доступністю інтернету.

Ілюстративне фото Carlos Muza з Unsplash

країнці різко скоротили споживання російського інформаційного контенту

Теги по теме
Рейтинг
Источник материала
Поделиться сюжетом