Зі швидкістю 30 тисяч км/год: до Землі летить небезпечний 100-метровий астероїд
Зі швидкістю 30 тисяч км/год: до Землі летить небезпечний 100-метровий астероїд

Зі швидкістю 30 тисяч км/год: до Землі летить небезпечний 100-метровий астероїд

Вчені з NASA попередили, що 27 жовтня до Землі наблизиться досить великий астероїд діаметром від 50 до 100 метрів. Точно визначити його розміри досить складно, але в будь-якому разі такий гігант, розмір якого можна зрівняти з розміром футбольного поля, може запросто знищити при падінні велике місто і все навколо в радіусі десятків кілометрів. Отже, наскільки він небезпечний для Землі? Про це пише HiTech.

Усі відомі вченим астероїди мають різні розміри. Наприклад, найбільшим астероїдом вважається Веста, діаметр якого має 530 км. Це на кілька десятків кілометрів більше, ніж відстань від Києва до Харкова. Але Веста знаходиться в головному поясі астероїдів між Марсом і Юпітером і не загрожує Землі.

Але існує інша група космічного каміння, яка називається навколоземними астероїдами і саме вони потенційно небезпечні для планети. Вони обертаються навколо Сонця, перетинаючи орбіту Землі і часто наближаються до неї на дуже близьку відстань. Будь-яка космічна подія (наприклад, зіткнення з іншим астероїдом) може змінити траєкторію польоту такого каменю і навіть якщо він спочатку летів повз Землю, це може спрямувати його до планети.

Таким потенційно небезпечним астероїдом, який летить до Землі та ввечері 27 жовтня має бути поряд із планетою, є космічний камінь під назвою 2022 UA10.

За даними NASA, цей навколоземний астероїд летить до нас з неймовірною швидкістю майже 30 тисяч км/год (сучасний літак винищувач може досягати швидкості 2500 км/год). Діаметр цього астероїда вчені оцінили у діапазоні від 50 до 100 метрів. Навіть незважаючи на те, що він є потенційно небезпечним, цей космічний камінь повинен пролетіти повз Землю на відстані 4,5 млн км і не повинен завдати нам жодної шкоди.

За словами вчених, астероїд 2022 UA10 належить до класу навколоземного каміння, яке називаються аполлонами. Ця група астероїдів отримала свою назву на честь астероїда (1862) Аполлона, який був відкритий ще у 1932 році.

Источник материала
loader
loader