До 20 років тюрми: Росія планує звинуватити викрадену журналістку Данилович у «держзраді» – КримSOS
До 20 років тюрми: Росія планує звинуватити викрадену журналістку Данилович у «держзраді» – КримSOS

До 20 років тюрми: Росія планує звинуватити викрадену журналістку Данилович у «держзраді» – КримSOS

Журналістку затримали в окупованому Криму у квітні. Раніше їй приписували незаконне зберігання вибухівки.

Російське ФСБ планує висунути затриманій у Криму українській журналістці Ірині Данилович обвинувачення в «державній зраді».

Як стало відомо КримSOS, співробітники ФСБ планують висунути викраденій Ірині Данилович ще одне обвинувачення. «До сфабрикованої справи можуть долучити обвинувачення в «державній зраді» за статтею 275 Кримінального кодексу Росії», – розповів аналітик організації Євгеній Ярошенко.

Вчинок за статтею 275 Кримінального кодексу РФ «державна зрада» може каратися ув’язненням від 12 до 20 років.

Нагадаємо, раніше російські окупанти інкримінували Данилович роботу «з вибуховими "речовинами"». За попередніми обвинуваченнями в незаконному зберіганні вибухівки (ч. 1 ст. 222.1 КК РФ) їй може загрожувати від 6 до 8 років позбавлення волі та штраф до 100 тис. рублів (45 тис. грн).

Жінка своєї вини не визнає.

Окупанти затримали Ірину Данилович 29 квітня по дорозі з Коктебеля у Феодосію, коли вона їхала з роботи. В її будинку в селі Владиславівка під Феодосією провели обшук, вилучили її телефон та ноутбук. 

11 травня Кримська правозахисна група повідомила, що Ірина Данилович перебуває в СІЗО окупованого Сімферополя. 

Українські правозахисні організації звернулись до ООН, Ради Європи та  їхніх інституцій через викрадення Данилович. Ексомбудсмен Людмила Денісова також звернулась до Комісії ООН через це.

Окрім цього, погрожуючи вивезти в ліс та використовуючи інші засоби, співробітники ФСБ змусили Данилович підписати чисті аркуши паперу. Щойно журналістка підписала аркуші, їй повідомили, що в її сумочці знайшли двісті грамів вибухівки. Після цього представники ФСБ відвезли Данилович до «суду» для обрання запобіжного заходу.

Фото: особистий архів Ірини Данилович 

Теги по теме
аннексия Крыма
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны