Генератори за останні кілька місяців стали найпопулярнішою покупкою українців, разом із павербанками та ліхтариками. Через те, що вартість генераторів далеко не дешева, покупцям варто знати деякі нюанси їх експлуатації.
Якщо обсяг викиду вуглекислого газу (СО2) генератора не перевищує 500 тонн на рік, то сплачувати екоподаток за енергоприлад не потрібно. Таким чином, якщо генератор придбано для використання в приватному будинку, такий обсяг за рік не нагоряє. Щодо підприємств, то тут треба контролювати питання.
За словами голови фінансового та податкового комітету Верховної Ради Данила Гетьманцева, простим громадянам не потрібно сплачувати екологічний податок із дизель-генераторів. Чиновник пояснив, що згідно зі ст. 240.7 ПК України не є платниками за викиди суб'єктів, які здійснюють такі викиди СО2 не більше ніж 500 тонн на рік.
В українському парламенті на сьогоднішній день працюють над законопроектом, який дозволить підприємцям зберігати до 2 тонн пального без зобов'язання отримувати ліцензію або інші дозвільні документи.
Також відомо, що українцям спростили процедуру ввезення генераторів з-за кордону. На період дії військового стану генератори та інші енергоприлади дозволили ввозити без декларації про відповідність та маркування знаком відповідності технічним регламентам. Оскільки в Україні швидко закінчуються генератори, а попит високий, то багато громадян замовляють прилади з-за кордону, зокрема, з сусідньої Польщі.
Від сплати податку також звільнено електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі та обігрівачі.