Перший супутник аграрного сузір’я від Noosphere вийшов на зв’язок з орбіти
Перший супутник аграрного сузір’я від Noosphere вийшов на зв’язок з орбіти

Перший супутник аграрного сузір’я від Noosphere вийшов на зв’язок з орбіти

11:01 05.01.2023

Перший супутник аграрного сузір’я від Noosphere вийшов на зв’язок з орбіти

#
космос
спутник
агросектор
Noosphere Ventures
""

Українська компанія EOS Data Analytics (EOSDA) почала створювати сузір’я аграрних супутників. На початку січня перший супутник був доставлений на орбіту ракетою Falcon 9 та вже вийшов на зв’язок. До 2025 року компанія, що належить Максу Полякову, планує запуск ще 7 супутників й вийти на охоплення 98,5% сільськогосподарських угідь та лісів по всій планеті Земля.

Супутник EOS SAT-1 був повністю розроблений компаніями, що входять до групи проєктів Noosphere. Він оснащений:

  • двома камерами DragonEye українсько-південноафриканської компанії-виробника космічної оптики Dragonfly Aerospace
  • двигуном української компанії SETS (Space Electric Thruster Systems)
  • деталями та елементами корпусу, які виготовлялися на 3-D принтерах української компанії Flight Control Propulsion.

Сама EOSDA позиціонує себе як глобального постачальника супутникової аналітики. Вона планує отримувати та обробляти знімки з супутника (у майбутньому з сузір'я) та надавати дані для оптимізації агробізнесу. 

Запущений супутник EOS SAT-1 зможе щоденно моніторити до 1 млн кв км. А само сузір’я допомагатиме аграріям вести свою діяльність більш ефективно та з меншою шкодою для навколишнього середовища за рахунок зображень з використанням 13 пов’язаних із сільським господарством спектральних діапазонів. Очікується, що ці дані допоможуть аграріям підвищити врожайність, оптимально використовувати ресурси та адаптуватись до нових кліматичних реалій. 

Перший супутник аграрного сузір’я від Noosphere вийшов на зв’язок з орбіти - Фото 2


Читайте також

  • У лютому 2022 року Поляков передав свою частку у Firefly Aerospace своєму співвласнику за 1 долар. Хоча його 58% акцій компанії оцінюються більш ніж у 500 мільйонів доларів.
  • 30 грудня 2021 стало відомо, що уряд США, посилаючись на міркування національної безпеки, зажадав, щоб український технологічний підприємець Макс Поляков продав свою частку в ракетній компанії Firefly Aerospace Inc.
  • У лютому 2021 року Firefly Aerospace отримав контракт NASA. Компанія українського підприємця доставить вантаж на поверхню Місяця

поддержать проект

Источник материала
loader
loader