Правозахисний центр «Весна» опублікував інфографіку зі статистикою білоруських політв'язнів у 2022 році
Правозахисний центр «Весна» опублікував інфографіку зі статистикою білоруських політв'язнів у 2022 році

Правозахисний центр «Весна» опублікував інфографіку зі статистикою білоруських політв'язнів у 2022 році

Правозахисний центр «Весна» опублікував інфографіку зі статистикою білоруських політв'язнів у 2022 році - Фото 1
Правозахисний центр «Весна» опублікував інфографіку зі статистикою білоруських політв'язнів у 2022 році - Фото 2
За гратами залишаються 108 діячів культури, 32 представники медіа, 6 адвокатів та шість правозахисників «Весни».
Правозахисний центр «Весна» опублікував інфографіку зі статистикою білоруських політв'язнів у 2022 році - Фото 3
Правозахисний центр «Весна» опублікував інфографіку зі статистикою білоруських політв'язнів у 2022 році - Фото 4

Білоруський правозахисний центр «Весна» на своєму сайті подав статистику щодо політв'язнів за 2022 рік.

Протягом минулого року правозахисна спільнота Білорусі визнала політичними ув'язненими 889 осіб, і станом на грудень у країні було 1446 політв'язнів. Більшість із них чоловіки (1284 особи), жінок-політв'язнів у Білорусі 162.

Найактивніше репресивна машина застосовує для покарання обмеження волі у колоніях (532 особи), на «хімії» (обмеження свободи з направденням до виправного закладу відкритого типу. До «хімії» влада Лукашенка потягом року засудила 258 осіб. 6 осіб утримують у виховній колонії, ще 38 політв'язням погіршили умови утримання та перевели з колонії до в'язниці.

Правозахисний центр «Весна» опублікував інфографіку зі статистикою білоруських політв'язнів у 2022 році - Фото 5

У білоруських СІЗО на кінець року перебували 460 осіб. Найдовше під слідством без суду у СІЗО-1 утримується Едуард Бабаріко: на 31 грудня він був ув'язненим протягом 927 днів (2 роки, 6 місяців та 14 днів). Бабаріко був бізнесменом, а під час президентських виборів 2020 року очолив передвиборчий штаб своего батька, екс-чільника Белгазпромбанку Віктора Бабаріко.

Двоє політв'язнів перебувають під «домашнім арештом», ще декільком присудили адміністративний арешт. Де утримують ще 145 політв'язнів, правозахисникам «Весни» невідомо.

Як свідчать дані правозахисного центру, білоруська влада нерідко обирає для покарання терміни ув'язнень понад 10 років. Такий вирок отримали 70 осіб. 27 політв'язнів позбавлені волі на 10-12, 17 осіб отримали по 13-15 років колонії, ще 15-ти політв'язням б було призначено терміни у 16-19 років, а 10 осіб засудили на 20-23 роки ув'язнення. Найсуворіший — максимальний термін 25 років — отримав білоруський опозиціонер Микола Автухович.

Правозахисний центр «Весна» опублікував інфографіку зі статистикою білоруських політв'язнів у 2022 році - Фото 6

При цьому серед політв'язнів не менше 25 пенсіонерів та пенсіонерок, 74 особи з інвалідністю або тяжкими захворюваннями.

На волю після відкиття редимом Лукашенка політично мотивованих кримінальних справ вийшли не менше 253 політв'язнів. За гратами продовжують перебувати 32 білоруських медійники та медійниці.

Правозахисний центр «Весна» опублікував інфографіку зі статистикою білоруських політв'язнів у 2022 році - Фото 7

Нагадаємо, перебувають у неволі і правозахисники «Весни». Керівник Гомельського відділення правозахисного центру Леонід Судаленко у 2022 році почав відбувати призначений термін позбавлення волі у 3 роки у виправній колонії №3. У вересні до 15 років ув'язнення було засуджено координаторка Волонтерської служби «Весни» Марфа Рабкова, а волонтер Андрій Чапюк отримав 6 років колонії. Під вартою у СІЗО-1 залишалися голова «Весни» Алесь Беляцький, його заступник Валентин Стефанович та юрист Володимир Лабкович. Суд щодо правозахисників відбувся 5 січня 2023 року. Їм загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

Фото Олександра Лукашенка під час відвідання військогого полігону у Брестській області. Знімок з сайту президента Білорусі

Теги по теме
Беларусь Александр Лукашенко
Источник материала
loader
loader