NASA показало відео 100 днів Сонця за 1 годину
NASA показало відео 100 днів Сонця за 1 годину

NASA показало відео 100 днів Сонця за 1 годину

Центр космічних польотів NASA Goddard Space Flight Center опублікував годинне покадрове відео, яке показує 133 дні життя Сонця. Відео показує хаотичну поверхню Сонця, де над зіркою вздовж ліній магнітного поля вигинаються великі петлі плазми. Іноді циклічна плазма знову з’єднується із зіркою, а іноді вона викидається в космос, створюючи небезпечну космічну погоду.

Зображення отримано від Обсерваторії сонячної динаміки (SDO), космічного корабля, запущеного у 2010 році в рамках програми NASA «Жити з зіркою» (LWS). Його основна місія тривала п’ять років, але NASA каже, що SDO має працювати до 2030 року.

Зображення у фільмі були зроблені з інтервалом у 108 секунд в ультрафіолетовому випромінюванні за допомогою Експерименту екстремальної ультрафіолетової мінливості SDO (EVE). SDO знаходиться на геосинхронній орбіті на висоті 22 000 кілометрів (13 670 миль) над Землею, і Сонце обертається кожні 27 днів, створюючи постійну зміну вигляду поверхні зірки.

Під час спостереження SDO вимірює внутрішній простір Сонця, магнітне поле та гарячу плазму в сонячній короні. Він також вимірює опромінення, яке створює іоносфери Землі та інших планет.

Щодня SDO фіксує приблизно 70 000 зображень із загальним обсягом до 1,5 терабайт даних. Це надзвичайна кількість даних, і стаття 2017 року в Nature, яка зібрала всі ці дані в єдине сховище, описує його як «… одне з найбагатших і найбільших сховищ даних сонячних зображень, доступних людству».

Більшість астрономії займаються далекими зірками в інших сонячних системах по всьому Чумацькому Шляху. Легко забути, що ми живемо поруч із потужною зіркою, яка перетворює водень у гелій задовго до того, як на Землі з’явилося будь-яке життя, і вона переживе все життя на Землі. Багато чого відбувається на Сонці, і його активність впливає на Землю і все живе на ній. Сонце забезпечує постійне джерело надійної енергії, але також має тривожний, майже зловмисний аспект.

Програма NASA LWS має на меті краще зрозуміти Сонце, частково для того, щоб ми могли зрозуміти та передбачити потужну космічну погоду, яка може пошкодити супутники, електромережі та іншу інфраструктуру. SDO відіграє важливу роль у цих зусиллях.

У документі, що пояснює місію, говориться: «SDO визначатиме, як магнітне поле Сонця генерується, структурується та перетворюється на бурхливі сонячні події, які спричиняють космічну погоду».

Космічний корабель виявився дуже успішним. У 2020 році NASA зняло відео до 10-річчя обсерваторії. Він висвітлив десять важливих спостережень і відкриттів. SDO спостерігав за спалахами потужних спалахів, знайшов новий тип хвилі, спостерігав за планетами, коли вони проходили перед Сонцем, і спостерігав, як зірка розриває комету, яка підійшла надто близько.

SDO не єдиний у дослідженні Сонця. SOHO (Сонячна та геліосферна обсерваторія) ESA вивчає Сонце з моменту свого запуску в 1995 році. У 2018 році NASA запустило сонячний зонд Parker Solar Probe, який став найближчим до Сонця об’єктом, створеним людиною. У 2020 році ESA запустило свій Solar Orbiter, який робитиме найближчі зображення Сонця та вивчатиме полярні регіони зірки.

Сонце є науково цікавим об’єктом, але воно також приголомшливе візуально, і з ним може пов’язатися кожен. У міру розвитку космічної економіки нашої цивілізації, що зароджується, ми матимемо більше супутників та іншої інфраструктури – можливо, на поверхні Місяця – які будуть вразливі до агресивної космічної погоди. Сонячні обсерваторії, такі як SDO, дозволяють прогнозувати космічну погоду і, зрештою, готуватися до неї.

Источник материала
loader
loader