Зеленський прокоментував рішення ЄСПЛ з приводу злочинів РФ на Донбасі
Зеленський прокоментував рішення ЄСПЛ з приводу злочинів РФ на Донбасі

Зеленський прокоментував рішення ЄСПЛ з приводу злочинів РФ на Донбасі

Володимир Зеленський / фото УНІАН

Завдяки рішенню Європейського суду з прав людини наближено день, коли Росія буде притягнута до відповідальності за агресію.

"Європейський суд з прав людини оголосив своє рішення про прийнятність справи щодо захоплення Росією територій сходу України у 2014 році та щодо масштабного порушення окупантами прав людини", - зазначив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Зеленський сказав, що це поки проміжне юридичне рішення, але завдяки цьому "ми стали ближчими до того дня, коли Росія буде притягнута до відповідальності за агресію".

Відео дня
Читайте також:
В Євросоюзі розповіли, яким бачать завершення війни в Україні
Британія допоможе Україні притягнути Росію до відповідальності
Європарламент закликав створити спецтрибунал для Путіна і Лукашенка
Голова МЗС Німеччини запропонувала схему, як судити Путіна

Рішення ЄСПЛ щодо Росії: подробиці

Сьогодні, 25 січня, Європейський суд з прав людини сьогодні оголосив рішення щодо прийнятності міждержавної справи "Україна та Нідерланди проти Росії" про порушення Росією прав людини на окупованих нею з 2014 року територіях Донбасу.

Як зазначив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, це перша справа щодо окупації сходу України у 2014 році та ще одне судове рішення у притягненні РФ до міжнародної правової відповідальності. Справа стосується адміністративної практики порушень Росією прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей з 2014 року, а також збиття МН17.

30 листопада 2020 року стало відомо, що Європейський суд з прав людини об'єднав три справи проти Росії стосовно окупованих територій Донбасу.

Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом