Компанія Rolls-Royce представила розробку космічного ядерного реактора
Компанія Rolls-Royce представила розробку космічного ядерного реактора

Компанія Rolls-Royce представила розробку космічного ядерного реактора

Нове зображення показує можливу версію майбутнього космічного двигуна. Системи ядерного поділу, які використовують енергію, що вивільняється під час розщеплення атомів, можна використовувати для живлення баз астронавтів на Місяці чи Марсі. Або вони могли б допомогти скоротити час подорожі до Червоної планети, яка займає від шести до дев’яти місяців, щоб дістатися з силовими установками нинішнього покоління.

Rolls-Royce може стати частиною цього амбітного майбутнього космічних польотів. У п’ятницю (27 січня) поважна компанія оприлюднила проєкт ранньої стадії мікроядерного реактора після угоди 2021 року. з Космічним агентством Сполученого Королівства для вивчення майбутніх варіантів ядерної енергії в дослідженні космосу.

«Кожна частинка урану інкапсульована в кілька захисних шарів, які діють як система стримування, що дозволяє їй витримувати екстремальні умови», — написав Rolls-Royce у Twitter. у короткому описі системи.

Ядерні системи давно літають у роботизованих космічних місіях. Наприклад, радіоізотопні термоелектричні генератори (РТГ) забезпечують електроенергією багато зондів, у тому числі космічні кораблі НАСА  Вояджер-1 та Вояджер-2, які зараз досліджують міжзоряний простір. Великі марсоходи NASA, такі як Perseverance і Curiosity, також використовують RTG, хоча менші марсоходи, такі як Spirit і Opportunity, оснастили сонячними панелями.

Але РИТЭГи не є реакторами поділу. Швидше, це ядерні батареї, які перетворюють на електрику тепло, що виділяється в результаті розпаду радіоактивного матеріалу. Ядерне розщеплення ще не забезпечило космічний корабель поза Землею, хоча незабаром це може змінитися; наприклад, NASA і DARPA нещодавно оголосили про плани створити ядерну теплову ракету до 2027 року.

Ядерний синтез — джерело енергії Сонця та інших зірок, що виникає в результаті злиття атомів — одного дня також може стати частиною портфеля космічних польотів людства. Проте це можливе майбутнє є довгостроковим; нашому виду ще належить використати це джерело енергії тут, на Землі. (Але американські вчені нещодавно оголосили про великий прорив: експеримент з термоядерного синтезу, який виробляв більше енергії, ніж споживав.)

Якщо говорити загалом, то деякі проблеми космічного поділу або термоядерного синтезу включають безпеку астронавтів; портативність, оскільки більша маса означає дорожчу місію; і довголіття в суворих і важких умовах. 

Але ядерна енергетика все одно є основним елементом дослідження космосу, як у реальності, так і в науковій фантастиці. Ця технологія навіть допомогла розпалити жарт у фільмі «Марсіанин» 2015 року. У фільмі астронавт Марк Уотні (роль якого виконує Метт Деймон) — у пошуках тепла в неопалюваному марсоході та відчайдушно викопуючи реактор, похований у реголіті з міркувань безпеки — сказав, що в його навчальному посібнику з Червоної планети є розділ про операції на поверхні під назвою «Дон». Не викопуй велику коробку плутонію, Марк”.

Источник материала
loader
loader