Лукашенко їде в Китай: в ISW пояснили, з якою метою Кремль і Пекін використовують диктатора
Лукашенко їде в Китай: в ISW пояснили, з якою метою Кремль і Пекін використовують диктатора

Лукашенко їде в Китай: в ISW пояснили, з якою метою Кремль і Пекін використовують диктатора

У вашингтонському Інституті вивчення війни припусти, що Лукашенкопланує зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, можливо, для того, щоб допомогти Росії та Китаю уникнути санкцій на тлі повідомлень про те, що Пекін серйозно розглядає можливість надання Росії летальної допомоги.

Білорусь може стати посередником між Росією і Китаєм

Лукашенко оголосив про плани відвідати Китай з 28 лютого до 2 березня і зустрітися з Сі Цзіньпіном нібито для підписання угод про торгівлю, інвестиції, масштабні спільні проєкти та інші питання.

Лукашенко також планує зустрітися з китайськими високопосадовцями та керівниками китайських корпорацій.

Заява Лукашенка про запланований візит збігається з повідомленнями CNN і The Washington Post про те, що, за оцінками високопоставлених американських чиновників, Китай серйозно розглядає можливість продажу Росії бойових безпілотників, особистої зброї, а також 122-мм і 152-мм артилерійських снарядів,
– наголошують в ISW.

У повідомленні йдеться, що російські та китайські чиновники розробили плани постачання безпілотників до Росії за підробленими товаросупровідними документами, щоб уникнути міжнародних санкцій. Китай може спробувати використати угоди з Білоруссю, щоб приховати порушення санкцій.

Китай може постачати зброю Росії

  • В останні тижні на тлі наступу Росії, який поступово згасає, у ЗМІ з'явилися повідомлення, що Китай може постачати росіянам зброю.
  • За інформацією CNN, Китай, ймовірно, обговорює з Москвою можливість постачання Росії безпілотників, артилерії та боєприпасів. Американська розвідка отримала інформацію, яка свідчить про те, що Пекін схиляється на користь передачі озброєння.
  • Директор ЦРУ Вільям Бернс підтвердив, що влада Китаю розглядає можливість надання Росії летальної зброї для війни проти України. Однак остаточне рішення ще не прийняте.
  • Президент США Джозеф Байден не очікує, що Китай надасть значну військову допомогу Росії. Водночас він попередив Пекін, що це буде саме та межа, за якою послідує реакція Штатів.
  • Володимир Зеленський висловив сподівання, що Китай не буде постачати зброю Росії та вибере сторону справедливого миру, тобто України.
Источник материала
loader
loader