Знайдено новий підхід до виявлення раку підшлункової залози
Знайдено новий підхід до виявлення раку підшлункової залози

Знайдено новий підхід до виявлення раку підшлункової залози

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Фото: pixabay.com
Знайдено новий підхід до виявлення раку підшлункової залози

Це може стати основою для білкової біопсії, яка дає змогу видаляти кісту ще до розвитку і поширення раку.

 
 
 
 
 
Вчені з американської клініки Duke Health виявили набір біомаркерів, здатних значно підвищити точність діагностики онкології підшлункової залози. Таким чином виявити захворювання можна буде на ранніх стадіях. Про це пише Drug Target Review.
 
Автором дослідження виступив доктор Пітер Аллен. Він разом з командою використовував цифрове просторове профілювання РНК і в такий спосіб зміг точно визначити генетичні мутації в ділянках кісти з високим і низьким рівнем аномального росту клітин.
 
На цей момент команда працює над виявленням маркерів у рідині кісти. Це може стати основою для білкової біопсії, яка дає змогу видаляти кісту ще до розвитку і поширення раку.
 
“Сучасні методи діагностики раку підшлункової залози, такі як клінічний, рентгенографічний, лабораторний, ендоскопічний і цитологічний аналіз, мають загальний коефіцієнт точності близько 60%. Рак підшлункової залози стає дедалі поширенішим, і якщо нинішня тенденція збережеться, то незабаром він може стати другою провідною причиною смертності від раку в США. Причина зростання захворюваності поки що невідома, але деякі дослідження показують, що запалення може бути одним із чинників, що сприяють цьому”, – сказав Аллен.
 
Нагадаємо, раніше китайські вчені виростили “міні-роги” у мишей, вмонтувавши їм гени оленя. 
 
Організм американця почав виробляти алкоголь
 
 
 



Джерело

Теги по теме
Медицина ученые исследование
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом