Перехід на літній час: що буде з квитками на потяги
Перехід на літній час: що буде з квитками на потяги

Перехід на літній час: що буде з квитками на потяги

Годинники переведуть на одну годину вперед. В Укрзалізниці поспішили пояснити, як бути з потягами.

Пасажирам, які купили квитки на потяги на 25 – 26 березня, не варто переживати: час у них вказано вже з урахуванням літнього часу.

Цієї неділі разом з усією країною переходимо на літній час: 26 березня о 03:00 за київським часом стрілки годинника переводимо на одну годину вперед – і ми одразу на годину ближче до перемоги! Смартфони й інші сучасні гаджети переходять на новий час автоматично. Кнопкові телефони й механічні годинники доведеться переводити вручну. І про всяк випадок проконтролювати смартфони,
– нагадали в УЗ.

Більшість гаджетів, зокрема ті, які працюють на операційній системі Android та iOS показуватимуть новий час автоматично.Це стосується і ПК та ноутбуків – треба лиш пересвідчитися, що у налаштуваннях встановлений київський час. Смарт-годинники та фітнес-браслети, які прив'язані до смартфонів, також автоматично змінять час.

Навіщо переводять час

У 110 країнах світу щоосені стрілки годинника переводять на зимовий час– на годину назад, а навесні – на літній, на годину вперед. Першим таку ідею запропонував у 1784 році один з батьків-засновників Сполучених Штатів Бенджамін Франклін, щоб зекономити запаси свічок. Однак реалізували її вперше у Великій Британії вже у 1908 році. Мета була фактично та ж – економія, але вже електроенергії.

В Україні система зимового та літнього часу була запроваджена у 1981 році за часів УРСР. На початку 1990-х років від сезонного переходу спробували відмовитися, але у 1992 році відновили вже з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в Європі.

Навіщо переводять час:

  • щоб адаптувати робочі години під світловий день, тобто, аби люди мали можливість раніше починати і довше працювати;
  • економія енергії (найпоширеніша причина).

Дискурс про скасування переведення часу в Україні триває з 2019 року після того, як аналогічне обговорення почалося у Євросоюзі. Єврокомісія та Європарламент того року підтримали рішення про відмову від зміни часу.

Теги по теме
Укрзализныця
Источник материала
loader
loader