В Україні понад 770 тис. школярів перейшли на дистанційку – дослідження
В Україні понад 770 тис. школярів перейшли на дистанційку – дослідження

В Україні понад 770 тис. школярів перейшли на дистанційку – дослідження


Дослідження охопило 150 шкіл із усіх областей України. В онлайн-анкетуванні взяли участь директори шкіл, вчителі, учні та батьки.

 

В Україні через повномасштабну російсько-українську війну близько 772 909 школярів змінили форму навчання з денною на дистанційну, на сімейну (домашню) форму навчання перейшли 64 409 учнів. Про це свідчать результати дослідження, яке презентовано
 
Зазначається, що у першій половині 2022/2023 навчального року не вдалося повністю відновити очну форму навчання.
 
Як показують результати дослідження, 15% навчальних закладів працювали очно, 33% – дистанційно, 51% – у змішаному форматі. Найпоширенішою формою навчання на сході та півдні України було дистанційне навчання.
 
В Україні третина дітей не має повного доступу до навчального процесу через війну. У містах ситуація з доступом до освіти краща, ніж у селах. Разом з тим, 32% дітей із малозабезпечених сімей у містах та 46% у селах не мають змоги здобути освіту.
 
Серед внутрішньо переміщених осіб складність доступу до навчання виникає у сільській місцевості, де лише 80% мають можливість навчатися, порівняно з 86% у містах.
 
Повідомляється, що понад 92% шкіл надавали можливість здійснювати освітній процес у синхронному та/або асинхронному режимах, і учні мали змогу приєднуватися до нього. Проте лише 40% батьків повідомили, що їхні діти постійно навчалися. На заході України цей показник є найнижчим: 32% батьків початкової школи повідомили про постійне навчання їхніх дітей, тоді як на сході цей показник становить 50%.
 
Найбільші переміщення учнів пройшли на сході та півдні країни. Зі сходу в інші населені пункти України переїхали 27% учнів початкової школи та 23% базової та старшої. 16% та 14% здобувачів освіти поїхали за кордон. З півдня до інших населених пунктів України перемістилися 16% учнів початкової школи та 14% базової та старшої, за кордон – 17% та 14% відповідно.
 
У дослідженні також наголошується, що зміни педагогічного колективу відбулися у 55% шкіл.
 
Дослідження, яке проводилося у грудні 2022 – січні 2023 року, охопило 150 шкіл з усіх областей України. В онлайн-анкетуванні взяли участь директори шкіл, вчителі, учні та батьки.
 
Нагадаємо, МОН планує максимально повернути очне навчання у школах.
За словами міністра освіти Оксена Лісового, кількість предметів у школах має бути зменшена.
 
 
 



Теги по теме
исследование
Источник материала
loader
loader