/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fe0c21b2c1431a0ca87af2fcbc81081ca.jpg)
Позаштатного скиду одразу двох бомб не буває, Бєлгород бомбили свідомо, – льотчик
Полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан вважає, що російські окупанти свідомо скинули бомби на Бєлгород. Про це він заявив 24 Каналу.
Це було бойове завдання
За його словами, не буває нештатного скиду одразу двох боєприпасів. СУ-34, який є носієм авіабомби ФАБ-500, має два льотчики, які контролюють дії один одного. Скидання двох бомб вимагає участі обох членів екіпажу, а це означає, що таким було бойове завдання: скинути дві бомби на житловий квартал у Бєлгороді.
"Може бути скид одного боєприпасу, але це одразу бачить льотчик і повертається назад: скидає боєприпаси на полігоні, або сідає з ними на базі. Якщо зійшло дві бомби, то це штатне скидання. Питання навіщо він це зробив? Або це звичайна недбалість, або це виконання бойового завдання", – наголосив Світан.
Роман Світан про бєлгородський інцидент: дивитись відео
Військовий експерт також розповів, що бомба ФАБ-500 має таймер активації. Відповідно, бомби, які впали у Бєлгороді, були призначення для підриву багатоповерхового будинку. Це схоже на події, які стались у Рязані 20 років тому – вибухи у житлових будинках, які були організовані ФСБ, щоб звинуватити у цьому "чеченських бойовиків".
Хотіли звинуватити Україну у тероризмі
За словами Світана, винуватцями цього удару мали призначити українських військових, але не сталось. Одна бомба не потрапила у ціль, а інша – потрапила, але не вибухнула.
"Вони хотіли розкрутити цю тему, як з Х-22, яким вони вдарили по Дніпру – точно такі ж кадри росіяни хотіли показати світу і звинуватити українців у тероризмі. Все це було підлаштовано під виступ Лаврова на Радбезі ООН. Але білгородчанам вдалось "відмолити" від себе цю трагедію", – зазначив льотчик-інструктор.
Він додав, що бомби ФАБ-500 є на озброєнні в України, і вони могли теоретично долетіли до Бєлгорода з обвісом JDAM, який нам передали США.
Ми використовуємо їх проти російських військових об’єктів і росіяни могли б взяти уламки JDAM, щоб підлаштувати ніби це зробили ЗСУ. Жертв не було, а тому не було сенсу звинувачувати Україну,
– зауважив Світан.
Інцидент у Бєлгороді: головне
- Увечері, 20 квітня, в Бєлгороді, прогримів потужний вибух на вулиці Ватутіна. З’ясувалось, що це була бомба, яку росіяни хотіли скинути на Харківщину.
- Згодом на вулиці знайшли нову бомбу, що не розірвалась. Місцева адміністрація оголосила про евакуацію 3 тисячі жителів.
- Міноборони Росії повідомило про те, що під час польоту Су-34 ПКС над містом Бєлгородом відбувся "нештатний спуск" авіаційного снаряда.

