У Китаї посилюють обмеження на виїзд із країни
У Китаї посилюють обмеження на виїзд із країни

У Китаї посилюють обмеження на виїзд із країни

Керівництво КНР все частіше забороняє громадянам та іноземним бізнесменам залишати свою країну, хоча влада заявляє, що країна відкрита для бізнесу після трьох років жорстких обмежень, запроваджених у зв'язку з пандемією COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Reuters.

Згідно з новим звітом правозахисної групи Safeguard Defenders, десятки китайцівта іноземців потрапили у пастку, отримавши заборони на виїзд з країни, а аналіз Reuters виявив очевидне зростання числа судових справ, пов’язаних із такими заборонами, протягом останніх років.

"Відтоді, як Сі Цзіньпін прийшов до влади у 2012 році, Китай розширив правове поле для заборон на виїзд і все частіше використовував їх, іноді без законних підстав", - йдеться у звіті Safeguard Defenders.

Згідно з оцінками Safeguard Defenders, "десяткам тисяч" китайців заборонено виїзд з країни будь-коли. У ньому також цитується наукова стаття Кріса Карра та Джека Вролдсена 2022 року, в якій було наведено 128 випадків заборони на виїзд іноземців у період з 1995 по 2019 рік, зокрема для 29 американців та 44 канадців.

Увага до заборон на виїзд привертає увагу через зростання напруженості між КНР та США через торгівельні суперечки та розходження в галузі безпеки. Це контрастує з повідомленням уряду Китаю про те, що Пекін відкритий для зарубіжних інвестицій та мандрівок, після запровадження одних з найсуворіших у світі обмежень у зв'язку з пандемією COVID-19.

Аналіз записів про заборону виїзду з бази даних Верховного суду Китаю, проведений Reuters, показав збільшення справ, у яких згадуються заборони, між 2016 та 2022 роками, у вісім разів.

Минулого тижня Китай посилив свій закон про контррозвідку, дозволивши заборонити виїзд будь-кому, китайцю чи іноземцю, щодо якого ведуться слідчі дії.

Зазначається. що більшість справ у базі даних щодо заборон на виїзд є цивільними, а не кримінальними. Агентство Reuters не виявило жодних повідомлень, пов'язаних з іноземцями, політично чутливими підривними діями чи питаннями національної безпеки.

Для порівняння, у США та ЄС запроваджують заборону на в'їзд для деяких підозрюваних у кримінальних злочинах, проте, як правило, не стосовно цивільних позовів.

Теги по теме
Китай Бизнес
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader