У Представництві президента України в Автономній Республіці Крим вважають: що ближче ЗСУ будуть до адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом, то більшою буде допомога мешканців-громадян України, які живуть на півострові. Про це сказав заступник постійної представниці президента України в АР Крим Денис Чистіков, коли коментував матеріал журналістів «Радіо Свобода» про російські військові об’єкти в окупованому Криму.
Також Чистіков вважає, що мапа, яку опублікували журналісти «Радіо Свобода», може стати у пригоді жителям півострова, щоб вони мали змогу гарантувати власну безпеку.
Як сказав чиновник в ефірі «Радіо Свобода», ця публікація демонструє окупаційній адміністрації, що громадяни України, які перебувають у Криму, готові надавати інформацію й ділитися нею з українською стороною.
«Це інформація для того, щоб місцеві мешканці, як ми вже розмовляли, мали можливість скористатися і розуміли, де ж розташовані вказані об’єкти для забезпечення власної безпеки і переміщення. Крім того, це вказує і демонструє окупаційній адміністрації, що громадяни України, які перебувають в Криму, готові надавати інформацію і ділитися нею з українською стороною. Про це також заявляють і координатори руху спротиву, і представники ЗСУ. І що саме, а це також буде діяти психологічно, що при наближення ЗСУ до адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом така допомога з боку мешканців тимчасово окупованого Криму не буде зменшуватися, а тільки буде зростати», — сказав Чистіков.
Серед цих об’єктів — військові аеродроми з інфраструктурою, пункти та місця базування кораблів, суден і катерів, доки, арсенали, склади озброєнь, продуктів і палива, військові містечка, військові частини, казарми, штаби і пункти управління, парки військової техніки та місця чергування засобів ППО, полігони і навчальні центри; деякі підприємства військово-промислового комплексу.
Усі ці дані розміщені на інтерактивній мапі з точними координатами та фотографіями об’єктів.
- Читайте також: ДСНС запустила інтерактивну мапу замінованих і небезпечних ділянок в Україні
Раніше «Детектор медіа» повідомляв, що «Радіо Вільна Європа»/«Радіо Свобода» і Міністерство закордонних справ Чехії почали прийом заявок на стипендію Вацлава Гавела для журналістів на 2024 рік.
Також ми писали, що з 2022 року «Радіо Свобода» на 40% збільшила кількість працівників в Україні.
Фото: скриншот