Ткаченко: УПЦ МП має три дні, щоб покинути Києво-Печерську Лавру. Далі — суд
Ткаченко: УПЦ МП має три дні, щоб покинути Києво-Печерську Лавру. Далі — суд

Ткаченко: УПЦ МП має три дні, щоб покинути Києво-Печерську Лавру. Далі — суд

Міністерська комісія з прийому-передачі майна закінчила роботу в Лаврі і повертає у користування держави 79 об’єктів.

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики завершила свою роботу з прийому-передачі державного майна Києво-Печерської лаври. Комісія перевірила та повертає у користування держави 79 об’єктів. Відтепер протягом трьох робочих днів Українська православна церква Московського патріархату повинна звільнити приміщення Лаври. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, вчора, 5 червня комісія МКІП з приймання-передачі державного майна Лаври завершила свою роботу та підписала із Національним заповідником «Києво-Печерська лавра» акт, яким підтвердила передачу державного майна у користування заповіднику.

Міністр повідомив, що заповідник скерував УПЦ МП вимогу негайно звільнити його майно, на що церква має три робочі дні.

«Тепер, після того як Заповідник направив вимогу УПЦ МП про невідкладне звільнення, припинення користування та повернення Заповіднику його майна, остання має протягом трьох робочих днів з дня їх отримання це зробити. У випадку відмови — буде суд для прийняття відповідного рішення щодо усунення перешкод Заповіднику у користуванні майном», — написав Ткаченко.

За його словами, сьогодні представники монастиря УПЦ МП відмовилися через канцелярію прийняти акт прийому-передачі державного майна. Заповідник відправив всі документи поштою та в електронному форматі

Ткаченко зазначив, що загалом комісія перевірила та повертає у користування держави 79 об’єктів. За його словами, всі вони перебувають в різних станах.

«УПЦ МП допущено самовільну перебудову, добудову, перепланування пам’яток культурної спадщини та будівництво новобудов на території Заповідника. З всім цим ще будемо розбиратись», — додав міністр.

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що ченці й служителі УПЦ МП повинні наприкінці березня покинути усі приміщення Києво-Печерської лаври.

Однак УПЦ МП відмовилася виселятися з Києво-Печерської лаври, заявивши, що юридичних підстав на виселення нібито немає. 

30 березня представники УПЦ МП провели у лаврі богослужіння, яке транслювалося у прямому етері у соцмережах. Митрополит УПЦ МП Павло поводив себе агресивно, погрожував побити палицею журналістів та штовхнув кореспондентку Еспресо. Водночас, священник УПЦ МП на території Лаври штовхнув журналістку Суспільного, коли вона намагалася поставити запитання митрополиту Павлу, та зірвав кріплення на камері оператора.  

Міністерство культури та інформаційної політики звернулось до поліції через перешкоджання роботі комісії з приймання та передачі державного майна Національного заповідника.

30 березня господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП до заповідника «Києво-Печерська лавра» щодо недійсності одностороннього розірвання договору про оренду Лаври.

Фото: Getty Images Europe

Теги по теме
УПЦ МП
Источник материала
loader
loader