Туреччина з 1 липня збільшує плату за прохід протоками
Туреччина з 1 липня збільшує плату за прохід протоками

Туреччина з 1 липня збільшує плату за прохід протоками

Збір за чисту тонну з суден, які проходять протоками, оновлюють до 4,42 долара з 1 липня 2023 року.

Туреччина з 1 липня збільшує плату за прохід протоками для іноземних кораблів та суден. Також планується переглядати ціни на щорічній основі. Про це повідомив новий міністр транспорту та інфраструктури Туреччини Абдулькадір Уралоглу, передає

“З 1 липня ми вводимо нове підвищення тарифу, що збільшить приплив іноземної валюти в країну і вперше було зроблено минулого року, вперше за 39 років. Після введення змін у дію міжнародні судна проходитимуть через турецькі протоки за підвищеними тарифами порівняно з раніше визначеними цифрами”, – зазначив він.

Правила встановлення тарифів за прохід протоками визначені Конвенцією Монтре.

Як розповів міністр, з 1983 року по 7 жовтня 2022 року з міжнародних суден, що проходили через протоки, стягувалося 0,8063 долара за нетто-тонну. Через 39 років, 7 жовтня 2022 року, рішенням президента було оновлено ці збори та збільшено збір за чисту тонну з суден до 4,08 долара. Цю комісію оновлюють до 4,42 долара з 1 липня 2023 року.

Судна, які проходитимуть через турецькі протоки без заходу, сплачують за трьома пунктами: служба санітарної інспекції, служба маяка та служба порятунку. До минулого року ці ціни залишалися стабільними. Тепер вони будуть оновлюватись щороку.

Стосовно орієнтовної ціни за прохід протоками, міністр навів приклад вартості для судна з вагою нетто 10 тисяч тонн.

“До 7 жовтня 2022 року судно з маякових, рятувальних і медичних тарифів платило загалом 3240 доларів. Ця плата зросла до 16 393 доларів у жовтні 2022 року, коли було зроблено перше коригування ціни. За новим тарифом, який діятиме з 1 липня, за судно вагою нетто 10 тисяч тонн доведеться заплатити 17 760 доларів. Цим підвищенням ми робимо історичний крок, який збільшить надходження валюти в країну”, – розповів міністр транспорту та інфраструктури Туреччини.

Нагадаємо, в травні, протока Босфор, що розділяє Стамбул на європейську й азіатську частини, тимчасово була закрита для судноплавства через поломку суховантажного судна.



Теги по теме
Турция
Источник материала
loader
loader