Українським користувачам фейсбуку та інстаграму у сповіщення приходять повідомлення нібито від компанії Meta про порушення політик та авторських прав, які насправді є шахрайськими. Про це повідомили представники фактчекінгової ініціативи «Нота Єнота».
Зокрема, таке сповіщення 12 червня надійшло від сторінки «Ukraine – Reports Infringing Content», створеної у фейсбуці того ж дня. На її обкладинці розміщений логотип Meta, а на логотипі — трикутний знак, у якому зображено знак оклику.
«Так шахраї маскуються під службу підтримки фейсбуку чи інстаграму. На фейковій сторінці роблять пост, де тегають багато користувачів та організацій. Або ж вам може надходити повідомлення від такої сторінки. — зазначено у повідомленні фактчекерів — Зловмисники хочуть, щоб ви перейшли за лінком, який відкриває сторінку дуже схожу до сторінки входу у фб або інста».
Вони закликали не переходити за посиланнями з підозрілих сторінок та не вводите жодні паролі, поки не буде певності у справжності сторінки.
«Будьте обережні, особливо, коли вас просять ні з того, ні з сього вводити ваші паролі», — зазначено у повідомленні.
Для перевірки підозрілих посилань радять використовувати спеціальні сервіси:
https://urlscan.io; https://xseo.in/viruscan; https://www.urlvoid.com; https://safeweb.norton.com.
Нагадаємо, на початку травня соціальний консультант Метт Наварра виявив у Facebook кілька облікових записів, які видавали себе за офіційні сторінки Meta Ads і Meta Ads Manager та через схвалену платформою Meta рекламу ділилися з десятками тисяч підписників підозрілими посиланнями, які, ймовірно, вели на зловмисне програмне забезпечення.
Фото: НотаЄнота / Facebook