Вирок активісту виніс Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону. Ансара Османова звинуватили в причетності до діяльності політичної партії "Хізб ут-Тахрір", яка у Росії визнана терористичною організацією.
Османову дали на 2 роки більше, ніж просив прокурор
Активісту дали термін ув'язнення на 2 роки більше, ніж запросив для нього прокурор. Це перший такий термін за цією категорією кримінальних справ. Найбільший до цього був 19 років.
Сотні зниклих, зниклих безвісти, сотні арештів і вироків за надуманими звинуваченнями, катування невинних, вибивання неправдивих свідчень, практика прихованих свідків – по суті, це історія аналогічних доносів НКВС, насильницька депортація мусульман у далекі табори та тюрми, сотні дітей, які стали сиротами за життя батьків,
– заявив Османов на засіданні в суді.
Росія затримала Османова після обшуків
У лютому 2022 року в кількох районах окупованого Криму російські силовики провели обшуки в будинках кримськотатарських активістів.
Росіяни затримали Ансара Османова, Марлена Мустафаєва, Ернеста Сейтосманова і Аметхана Абдулвапова. Чоловіків доставили до Управління ФСБ у Сімферополі та Севастополі.
Усіх затриманих звинуватили в участі в ісламській політичній партії "Хізб ут-Тахрір". Османов проживав у селі Танкове Бахчисарайського району.
Він був учасником руху "Кримська солідарність" і регулярно відвідував суди з політично вмотивованих справ. До арешту він працював художником різьбярем по дереву. Нині у його сім'ї без батька ростуть п'ятеро дітей.
Черговий ганебний вирок громадянину України
Український омбудсмен Дмитро Лубінець відреагував на те, що Османову дали 20 років колонії суворого режиму з відбуванням перших 5 років у в'язниці із жорсткими умовами.
Він закликав міжнародну спільноту відреагувати "на ганебне судилище" та вимагати від Росії негайного звільнення Османова й інших громадян України, незаконно ув'язнених на тимчасово окупованих територіях та в Росії.