Підсумки 21.06: Контрнаступ та гроші для України
Підсумки 21.06: Контрнаступ та гроші для України

Підсумки 21.06: Контрнаступ та гроші для України

Контрнаступ українських військових відбувається нелегко; Ряд країн та інституцій заявили про фінансову підтримку України у відбудові її території. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Президент Володимир Зеленський визнав, що прогрес на полі бою був “повільнішим, ніж хотілося б” з початку контрнаступу ЗСУ. Він зазначив, що наступ йде нелегко, тому що 200 тисяч квадратних кілометрів території були заміновані російськими військами. Водночас він підкреслив, що “як би далеко ми не просунулися б у контрнаступі, ми не підемо на заморожений конфлікт, тому що це війна, це безперспективний розвиток для України”.

Україна та Європейський інвестиційний банк підписали меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в проєктах відновлення України, який передбачає виділення 840 млн євро на реалізацію в 2023 році пріоритетних проєктів відновлення інфраструктури України. Передбачені меморандумом 840 мільйонів євро будуть спрямовані на підготовку, оцінку, фінансування та реалізацію проєктів відновлення: муніципальної інфраструктури (шкіл, лікарень тощо), громадських будівель з урахуванням енергоефективності, інфраструктури водопостачання та водовідведення, транспортних мереж і міського громадського транспорту.

Велика Британія надасть пакет фінансової підтримки для України у розмірі 3 млрд доларів кредитних гарантій Світового банку та двосторонню допомогу у розмірі 240 млн фунтів стерлінгів (305 млн доларів). Частина грошей має бути витрачена на розмінування української території, енергетичні проекти, а також фінансування діяльності ООН та Червоного Хреста.

США виділять додаткові 1,3 млрд доларів на відновлення України. США інвестують близько 520 млн доларів, щоб відбудувати об’єкти критичної енергетичної інфраструктури України. Ще майже 660 млн доларів підуть на відновлення життєво важливої інфраструктури, включаючи залізничні лінії, порти та прикордонні переходи. Ще 100 млн доларів спрямують на оцифрування митної системи України, щоб “підвищити швидкість роботи та зменшити корупцію”.

Німеччина додатково надасть Україні 381 мільйон євро на гуманітарну допомогу у 2023 році. Про це 21 червня заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок на Конференції з відновлення України у Лондоні. Вона додала, що Берлін також продовжить допомогу в розмінуванні, “оскільки не може бути миру в місцях, де люди живуть у постійному страху, що їхні діти, граючись, наступлять на міну”.

Євросоюз покриє 45% усіх потреб України у фінансуванні її відновлення до 2027 року. Про це сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн в Лондоні на міжнародній конференції, присвяченій відновленню України. За її словами, це фінансування буде здійснюватися у вигляді європейських грантів, кредитів, а також за рахунок заморожених раніше російських активів.

Президент України Володимир Зеленський на відкритті Конференції з відновлення України, яка проходить у Лондоні, заявив, що слід переходити від візії до угод і реальних проєктів. Він назвав п’ять напрямків, в яких Україна почала створювати основи для миру – це потенціал в єдності, стабільності, потенціал зростання, безпеки та потенціал демократії.

Країна-агресор Росія за 16 місяців “великої війни” проти українського народу втратила понад 4 тисячі танків. Як уточнили у Міноборони України, мова йде про 120-130 танкових батальйонів російських загарбників.

Кількість біженців з України станом на 6 червня цього року становила 6,28 млн. Зокрема, в Європі – 5,935 млн, з яких у Німеччині – 1 млн 69,7 тис., у Польщі – 992,7 тис. Третє місце в Європі і за кількістю біженців на сьогодні посідає Чехія – 341,7 тис. 



Теги по теме
США Владимир Зеленский Евросоюз Германия Великобритания ООН помощь Минобороны украинцы новости мира
Источник материала
loader
loader