У День кримськотатарського прапора національний стяг киримли підняли біля адмінбудівлі МЗС України
У День кримськотатарського прапора національний стяг киримли підняли біля адмінбудівлі МЗС України

У День кримськотатарського прапора національний стяг киримли підняли біля адмінбудівлі МЗС України

КИЇВ. 26 червня. УНН. На флагштоках біля будівлі Міністерства закордонних справ України, поряд із державним, підняли національний прапор киримли.  У День кримськотатарського прапора в урочистому заході взяли участь Постійна Представниця України у Криму Таміла Ташева, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та голова Меджлісу Рефат Чубаров. Повідомяє УНН із посиланням на Представництво Президента України в АР Крим.

Цитата:

"Окупанти намагаються терактами відтягнути час своєї втечі з Криму, але це їм не допоможе — і цей прапор, поряд із державним, повернеться на свою Батьківщину. Я знаю, що дуже багато людей на півострові, як і весь корінний народ киримли, з нетерпінням чекають на прихід наших військ. Але одного очікування мало. Минуть роки, і наші діти запитають “що ви зробили для визволення батьківщини від окупанта”. І дуже важливо, щоб нам не було соромно їм відповісти", — звернувся до співгромадян тимчасово окупованого півоострова Джемілєв.

Деталі

Рефат Чубаров зачитав рядки з листа незаконно ув’язненого окупантами до 17 років колонії суворого режиму першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла.

"Якщо кримські татари хочуть залишатися суб’єктними, визначати вектор розвитку свого майбутнього із власними традиціями та цінностями, то необхідність вибору прапору — тобто перспективи вибору — очевидна. І для мене цей вибір простий та зрозумілий. Кольори кримськотатарського прапору дають ясну відповідь: довга і непроста історія взаємин українців і кримських татар, спільні зусилля у становленні сучасної Української держави і, безперечно, спільність цінностей, цілей і способів їх досягнення — роблять цей вибір очевидним", - йдеться у листі.

Доповнення

Сьогодні, 26 червня, відзначається День кримськотатарського прапора. Свято хоч і вважається неофіційним, але в Україні масово відзначається з 2010 року на знак поваги до кримськотатарського народу, який є невід’ємною частиною незалежної української держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Теги по теме
Крым МИД Украины крымские татары
Источник материала
loader
loader