У Єревані протестувальники вимагали розблокувати Лачинський коридор, 14 людей затримали
У Єревані протестувальники вимагали розблокувати Лачинський коридор, 14 людей затримали

У Єревані протестувальники вимагали розблокувати Лачинський коридор, 14 людей затримали

КИЇВ. 9 серпня. УНН. Поліція в Єревані затримала 14 осіб на акції біля будівлі уряду Вірменії. Учасники протесту вимагали від влади вжити рішучих дій для розблокування Лачинського коридору - єдиної дороги, що з'єднує Нагірний Карабах із Вірменією. Про це пише УНН з посиланням на "Эхо Кавказа".

Деталі

Протестувальники вимагали від влади розблокувати Лачинський коридор біля будівлі уряду Вірменії. Поліція затримала 14 осіб.

Як повідомляє вірменська служба Радіо Свобода - "Радио Азатутюн", затримання учасників акції протесту почалися після того, як ті почали перекривати вулиці поруч з урядовим будівлями.

Організатор акції - колишній військовослужбовець Саркіс Погосян. Він називає себе керівником загону "Хрестоносці". За словами Погосяна, якщо влада відмовиться від розблокування Лачинського коридору, то учасники акції "зроблять це самі".

Доповнення

Вірменська сторона стверджує, що Лачинський коридор заблокований азербайджанськими військовими. 7 серпня із закликом до Баку про зняття блокади Лачинського коридору звернулася ООН. Організація у своїй заяві вказала на гостру нестачу в Карабасі продовольства і товарів першої необхідності.

Азербайджан назвав заяву ООН упередженою. МЗС країни у своїй заяві зазначило, що Вірменія через Лачинський коридор постачала в регіон зброю і боєприпаси. Баку підкреслив, що азербайджанська сторона створила всі умови для проходу через контрольно-пропускний пункт для проходу жителів.

Довідково

Територія Карабаху за міжнародним правом вважається частиною Азербайджану. Населення регіону переважно складають етнічні вірмени. З початку 1990-х років Баку не контролював більшу частину регіону. Представники вірменської громади проголосили незалежну республіку, яку не визнала жодна з країн, зокрема й сама Вірменія.
Після короткої війни восени 2020 року Азербайджан і Вірменія за посередництва росії підписали угоду про припинення бойових дій. За угодою, яка викликала протести опозиції в Єревані, Баку повернув собі під контроль значну частину територій Карабаху і прилеглих районів, зайнятих вірменськими військами на початку 1990-х років. У регіоні було розміщено російські миротворчі сили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ердоган висловив переконання, що до 2025 року миротворці рф покинуть Карабах

Теги по теме
Армения Азербайджан Нагорный Карабах
Источник материала
loader
loader