До обговорення Формули миру долучились ще 16 країн - Офіс Президента
До обговорення Формули миру долучились ще 16 країн - Офіс Президента

До обговорення Формули миру долучились ще 16 країн - Офіс Президента

Київ. 12 серпня. УНН. Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак провів п’яту зустріч із представниками іноземних дипломатичних установ, акредитованих в Україні, у межах системи реалізації Формули миру. У заході взяли участь представники 58 країн, 16 з яких долучилися вперше, повідомляє офіційне представництво Президента України, пише УНН.

Деталі

П’ята зустріч із представниками іноземних дипломатичних установ, акредитованих в Україні, у межах системи реалізації Формули миру стосувалася двох пунктів Формули – “Енергетична безпека” та “Недопущення ескалації війни та повторення агресії”.

Під час свого виступу Єрмак наголосив, що 16 країн долучилися до такого формату спілкування вперше, а саме Австрія, Бельгія, Алжир, Португалія, Еквадор, Хорватія, Швейцарія, Гватемала, Греція, Ірландія, Ісландія, Угорщина, Азербайджан, Чорногорія, Нова Зеландія та Ефіопія. Загалом, за словами керівника Офісу Глави держави, у зустрічі взяли участь представники 58 країн.

“Це свідчить про те, що ми активно рухаємося в пошуках належного рішення для забезпечення миру у світі”, – наголосив Єрмак

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Формула миру в Україні – це втілений у життя Статут ООН" - Кулеба

“Ми працюємо над спільним планом. Кожна країна може взяти лідерство щодо впровадження або якихось окремих, або всіх десяти пунктів Формули. Більшість ваших країн, наскільки мені відомо, вже визначили пріоритети та свою роль у впровадженні цих пунктів”, – сказав Андрій Єрмак.

Він також представив визначених відповідальних представників України щодо кожного з пунктів Формули миру, які забезпечуватимуть максимальну підтримку процесу їх реалізації.

Також Андрій Єрмак повідомив, що минулого тижня Україна почала переговори щодо укладення двостороннього документа щодо безпекових гарантій зі США, а сьогодні – з Великою Британією. Керівник Офісу Президента запросив інші країни підтримати Спільну декларацію та безпекові гарантії для України.

В свою чергу, заступник керівника ОП Ігор Жовква зазначив, що надання безпекових гарантій Україні до набуття членства в НАТО дасть змогу запобігти повторенню агресії з боку росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ОП опублікували документ, який обговорювали учасники мирного саміту в Джидді

Він зауважив, що безпекові гарантії передбачають не лише надання Україні озброєння, далекобійної артилерії, систем ППО та F-16, а й обмін розвідувальною інформацією, навчання українських військових, протидію кібератакам, розвиток української промисловості, посилення економічної стійкості та відбудову, притягнення до відповідальності всіх російських воєнних злочинців. Усе це може бути передбачено двосторонніми угодами в межах Спільної декларації.

«Двадцять країн уже погодили Спільну декларацію, ми очікуємо на участь інших держав, щоб досягти стійкого та справедливого миру», – сказав Ігор Жовква.

За його словами, усі країни, які підтримали Спільну декларацію або приєднаються до неї в майбутньому, автоматично стають учасницями робочої групи з питань безпекових гарантій. Координаторами робочої групи можуть бути представники США та Великої Британії, які першими розпочали переговори щодо двосторонньої угоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба розповів про посередників у переговорах з росією

Теги по теме
Офис Президента новости мира Андрей Ермак
Источник материала
loader
loader