Парламентський комітет хоче розробити можливість друку книг російських авторів, які засудили агресію РФ
Парламентський комітет хоче розробити можливість друку книг російських авторів, які засудили агресію РФ

Парламентський комітет хоче розробити можливість друку книг російських авторів, які засудили агресію РФ

Приводом до цього стало звернення видавництва «Кліо», яке планує друк монографії російської історикині про Івана Богуна.

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики пропонує внести зміни до законодавства, щоб дозволити друк в українських видавництвах російських авторів, які публічно засудили агресію Росії проти України. Про це під час засідання сказав голова комітету Микита Потураєв.

За його словами, до членів комітету звернулось видавництво «Кліо», яке готує до друку монографію про Івана Богуна авторства Тетяни Таїрової-Яковлевої. Тетяна Таїрова-Яковлева – російська історикиня,  дослідниця історії України XVI—XVIII ст. (серед її робіт  книги про Івана Мазепу,  Коліївщину, період Руїни тощо).  Багато з її книг виходять у видавництві «Кліо».

Інші члени комітету підтримали цю пропозицію щодо розробки пропозицій змін до законодавства.

Автори проєкту в пояснювальній записці зазначають, що ефективне здійснення підтримки розповсюджувачів видавничої продукції потребує внесення технічних уточнень до деяких положень закону. Зокрема, статтею 83 Закону передбачено надання громадянам України натуральної допомоги у вигляді сертифіката на придбання книг, який може видаватися у паперовій та електронній формі при видачі свідоцтва про народження та при отриманні громадянином України, який досяг 14-річного віку, паспорта громадянина України. Також проєкт №9568 пропонує зміни до «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження» щодо термінів настання чинності деяких положень закону. Зокрема, норма про торгівлю книжок шрифтом Брайля має вступити в силу не з 1 січня 2024 року, а з 1 січня року, що настає після завершення 12 місяців з дня припинення або скасування воєнного стану.

Теги по теме
Законодавство
Источник материала
loader
loader