“Воюватимуть усі”. Що відомо про четверту хвилю мобілізаціїСюжет
“Воюватимуть усі”. Що відомо про четверту хвилю мобілізаціїСюжет

“Воюватимуть усі”. Що відомо про четверту хвилю мобілізаціїСюжет


Якщо Україна стоятиме перед реальною загрозою втратити державність, то на фронт підуть усі чоловіки, кажуть в Верховній Раді.

Сьогодні президент Володимир Зеленський підписав закон про продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні ще на 90 діб, тобто до 15 листопаду.

Загалом процес призову в країні триває безперервно з 24 лютого 2022 року і, як каже військово-політичне керівництво, зараз діє тільки друга хвиля мобілізації, але існують реальні перспективи посилення мобілізаційних процесів.

Воюватимусь усі

Напередодні заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв повідомив, що мобілізація в Україні проходять згідно із законодавством, але якщо державі буде необхідно, то воювати підуть усі.

За його словами, поки вносити будь-які зміни щодо призову в Україні найближчим часом не планують – система продовжить працювати як раніше.

“З нашого боку ми робимо те, щоб вона реально працювала, а не корумпувала військкомів через ухилення від мобілізації. Наше завдання зробити так, щоб правила та умови були для всіх, і ми працюємо над цим”, – розповів Чернєв в інтерв’ю .

Але на запитання журналістів про те, чи доведеться воювати всім військовозобов’язаним українцям, депутат сказав, що все залежатиме від того, скільки йтиме війна і скільки ресурсів зможе пустити в дію Росія.

Депутат пояснив, що дійсно четверта черга мобілізації передбачає, що на війну йдуть усі чоловіки, при цьому зараз в Україні йде друга хвиля. Він також зауважив, що якщо наша країна стоятиме перед реальною загрозою втратити державність, то підуть усі. Він наголосив, що обов’язок кожного чоловіка – захищати свою країну.

“Проте на сьогодні ми про цей варіант не говоримо. У нас є ресурс стримувати росіян на сході та півдні України”, – додав депутат.

Повістки роздаватимусь голови ОСББ

Паралельно із цією заявою в Верховній Раді був зареєстрований . Так, згідно з проектом закону, депутати хочуть дозволити співробітникам ЖКГ, ОСББ та інших організацій, які обслуговують житлові будинки, подавати у військкомати відомості про призовників і військовозобов’язаних і вручати повістки про виклик до ТЦК та СП.

“Житлово-експлуатаційні організації, інші організації або підприємства та установи, що здійснюють експлуатацію будинків, а також власники будинків відповідно до розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки… своєчасно подають необхідні відомості до зазначених органів про призовників і військовозобов’язаних, сповіщають їх про виклик… шляхом вручення повісток та сприяють прибуттю за викликом”, – сказано в законопроєкті.

Окрім того, документ передбачає право на проходження свого роду альтернативної служби. Так, автори законопрєкту прямо визнають, що практика вручення повісток на вулицях є неефективною.

“Старання примусом та погрозами мобілізувати громадян на військову службу негативно позначається на економіці, призводить до непотрібної соціальної напруги, а також створює приємне для ворогів враження, ніби в Україні не вистачає сміливих патріотів, які готові захищати Вітчизну”, – сказано в законопроєкті.

Автори документу переконані, що він має врегулювати питання з тими, хто не готовий воювати. Таким військовозобов’язаним пропонується писати відмови від мобілізації за особистими чи релігійними переконаннями. Цих людей залучатимуть до робіт, які мають оборонний характер та забезпечують функціонування національної економіки в умовах військового стану.

Нова кампанія від Міноборони

Сьогодні Міністрество оборони України також презентувало плакати, якими хоче закликати військовозобов’язаних приходити до військкоматів. Кампанія називається “Оновлюй дані в ТЦК”. Головний посил – ходити у військкомати не страшно.

“Ми розробили кампанію, основна ідея якої полягає в тому, що визнавати власні страхи – це вже сміливо, а війську потрібні сміливі люди”, – йдеться у повідомлення Міноборони.

За словами представника Сухопутних сил Романа Горбача, оновлення даних не триватиме багато часу – “потрібно зайти до одного кабінету ТЦК із відповідним пакетом документів”.

На плакатах зображено українських військових, які говорять про те, як долають страхи на фронті. Ці плакати, а також аналогічні ролики транслюватимуться в телемарафоні Єдині новини, на інших телеканалах, на радіо, у кінотеатрах, на цифровій зовнішній рекламі та потягах.



Теги по теме
Украина Законопроект
Источник материала
loader
loader