![Виплати за полонених та відпустки: Рада хоче посилити соцзахист військових і поліцейських](https://thumbor.my.ua/PcxovisYjF8iLOjX9Aj7ozwLJRc=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F689486bb7c0a0a03b37c576d28e90bff.jpg)
Виплати за полонених та відпустки: Рада хоче посилити соцзахист військових і поліцейських
Верховна Рада України попередньо підтримала законопроєкт, який передбачає посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та представників служби цивільного захисту.
Нардепи проголосували за документ №9638 у першому читанні. За словами представника Голосу Ярослава Железняка, рішення підтримали 335 народних обранців.
Законопроєктом пропонується:
1. Зберігати грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які потрапили в полон або зникли безвісти. Передбачена можливість виплати їхнім сім’ям: дружині, чоловікові, дітям, батькам.
Під цю норму не підпадатимуть ті, хто добровільно здався в полон, самовільно залишив місце служби.
2. Уточнити порядок виплати грошової компенсації військовослужбовцям та поліцейським за невикористані дні відпусток.
3. Унормувати порядок виплати грошової компенсації за невикористані дні відпусток у разі загибелі чи смерті військовослужбовців та поліцейських. Кошти в такому разі отримають члени їх сімей.
4. Удосконалити порядок виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби. Розмір виплати (50% чи 25% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби) залежатиме від причин звільнення.
5. Зберігати виплати поліцейським, захопленим у полон, а також інтернованим у нейтральних державах або зниклим безвісти. Сім’ям таких правоохоронців планують щомісячно виплачувати грошове забезпечення. Норма не поширюється на сім’ї поліцейських, які добровільно здалися в полон або самовільно залишили місце служби.
Днями Кабінет міністрів України спростив (УБД). Тепер потрібно буде надавати лише одну довідку – про безпосередню участь у заходах, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення під час війни.
За даними українського Міноборони, за понад 9 років війни в Україні вже є .
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)