20 мая, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
Ексголові Нацбанку оновили підозру: у кримінальній справі не лише він
Ексголові Нацбанку оновили підозру: у кримінальній справі не лише він

Ексголові Нацбанку оновили підозру: у кримінальній справі не лише він

Підозрювані заволоділи грошима на суму понад 206 млн. грн.

Колишньому голові Нацбанку України Кирилові Шевченку, який підозрювався у розтраті шляхом зловживання своїм службовим становищем, оновили підозру. Тепер він підозрюється у створенні злочинної організації та легалізації коштів.

За даними журналіста Олега Новікова, окрім Шевченка, такі ж статті інкримінували його його ексзаступнику в Укргазбанку Денису Чернишову та ексдиректору департаменту по роботі з корпоративними VIP-клієнтами держбанку Олексію Лютому. За версією слідства, керівництво Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори на розміщення коштів, забезпечило підробку низки документів, відповідно до яких 52 фізичні та юридичні особи нібито допомогли залучити до банківської установи клієнтів на обслуговування і за таку "допомогу" упродовж 2014–2019 років їм нараховано агентську винагороду на суму понад 206 млн грн.

"При цьому рахунки, на які виплачувалась винагорода, відкривались лише у АБ "Укргазбанк". Це забезпечувало членам злочинної організації можливість доступу, контролю та розпорядження вказаними коштами. Члени злочинної організації з числа працівників Банку мали можливість самостійного зняття коштів, як у касах Банку без осіб, на яких були відкриті ці рахунки, так і шляхом переказу коштів на інші рахунки. Тобто виплати винагороди здійснювалась на рахунки підставних осіб, а повне розпорядження коштами здійснювалось членами злочинної організації", — пише журналіст.

Таким чином, йдеться у пості, підозрювані заволоділи грошима у сумі понад 206 млн грн. Одночасно було вчинено низку фінансових операцій для легалізації та маскування протиправного походження цих коштів. Гроші використовувались як для власного збагачення, надання "відкатів" керівникам державних суб’єктів господарювання за розміщення в банку значних сум коштів та фінансування іншої протиправної діяльності.

Нагадаємо, 4 жовтня 2022 року голова Національного банку України Кирило Шевченко заявив про те, що він залишає свою посаду нібито через проблеми зі здоров’ям.

Теги по теме
Украина Нацбанк НАБУ
Источник материала
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны