Пентагон замовив для України ракети AMRAAM
Пентагон замовив для України ракети AMRAAM

Пентагон замовив для України ракети AMRAAM

Сполучені Штати уклали контракт на суму 192 мільйони доларів із компанією Raytheon Missiles and Defense на постачання ракет AMRAAM у рамках бюджету допомоги Україні

Про це повідомляє пресслужба Пентагону.

"Компанія Raytheon Missiles and Defense з міста Тусон, штат Арізона, уклала контракт на суму 192 млн доларів про безстрокове постачання невизначеної кількості ракет середньої дальності класу "повітря-повітря" (AMRAAM). Цей контракт передбачає закупівлю ракет з різних джерел. Контракт розрахований до 29 листопада 2024 року", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Читайте також: У чому відмінність між NASAMS і Patriot та як ці системи працюють в Україні

Зокрема повідомляється, що з пакета сприяння безпеці України на 2023 фінансовий рік на реалізацію цього контракту буде виділено кошти у розмірі 7,7 млн доларів.

Ракета AIM-120 AMRAAM

AMRAAM - це американська всепогодна керована ракета класу "повітря - повітря" середньої дальності. Ракети даного класу призначені для поразки повітряних цілей поза прямої видимості мети.

Ракети розроблялася фірмою Hughes Aircraft з 1981 року та були прийняті на озброєння ВПС США у 1991 році. Крім США, перебуває на озброєнні ВПС Британії, Німеччини та інших країн. На сьогодні є основним озброєнням винищувачів F-15C, F-15E, F-16, F/A-18C/D, F/A-18E/F, F-22.

Бойова частина ракети інтегрована у її корпус. Вона оснащується осколковою бойовою частиною (з готовими осколками) спрямованої дії масою 23 кг.

  • Нагадаємо, 29 серпня США виділили додатковий пакет військової допомоги Україні на $250 млн, до якого, зокрема, увійшли ракети для ППО, артснаряди та Javelin.
  • 31 серпня стало відомо, що 19 вересня на авіабазі Рамштайн у Німеччині відбудеться 15 засідання Контактної групи з питань оборони України.
  • 31 серпня у рамках постійного діалогу з партнерами Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний поспілкувався телефоном з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.
Теги по теме
США Оружие Пентагон
Источник материала
loader
loader