Чоловік на ім’я Девід Беннетт, який першим отримав генетично модифіковане свиняче серце, помер через два місяці після трансплантації.
Хірурги Нью-Йоркського університету трансплантували генетично модифіковану свинячу нирку людині, де вона успішно функціонувала шість тижнів. Про це Gizmodo.
Операцію виконала команда з Інституту трансплантології NYU Langone в середині липня. Це вже п’ята така трансплантація від тварини людині, виконана командою, причому вперше вони були виконані у вересні 2021 року. Органи отримані від свиней, генетично модифікованих, щоб уникнути проблеми відторгнення імунною системою людини.
У попередніх трансплантаціях такого роду дослідники зазвичай намагалися зберегти новий орган живим достатньо довго, щоб виключити можливість негайного відторгнення з боку людського організму, що становило кілька днів або тижнів. Хірурги вже повідомляли, що нирка добре функціонувала через 32 дні після трансплантації, встановивши тим самим новий рекорд. Нирка прожила лише близько шести тижнів.
Зазначається, що для цієї останньої процедури команда Нью-Йоркського університету використала свиню лише з однією великою зміною: нездатністю виробляти альфа-гал, цукор, який природно присутній у більшості ссавців, за винятком людини. Вони також пересадили вилочкову залозу свині, орган, який відіграє ключову роль у регулюванні імунної відповіді.
Крім того свині Revivicor, компанії, яка надала свиню для експерименту, які не містять альфа-гала, вже отримали схвалення Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів. Це може означати прискорене просування до більш масштабних досліджень, що підтверджують безпеку та ефективність методу.
Раніше повідомлялося, що у Великобританії хірурги провели першу трансплантацію матки жінці, що дає змогу для безплідних жінок мати дітей.