П’ять фільмів боротимуться за право представляти Україну на «Оскарі»
П’ять фільмів боротимуться за право представляти Україну на «Оскарі»

П’ять фільмів боротимуться за право представляти Україну на «Оскарі»

Український Оскарівський Комітет завершив приймати заявки на участь у відборі на премію.

Пресслужба Української кіноакадемії повідомила про завершення приймання заявок для участі фільмів у відборі на премію “Оскар”. Тепер УОК має розглянути всі заявки та обрати фільм, який поїде на 96 премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм” від України. Автори таких фільмів надіслали свої заявки:

“20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова, воєнного кореспондента та письменника. Фільм розповідає про початок повномасштабного вторгнення в Маріуполі. Події, які точилися в місті протягом перших 20 днів, блокада міста, бомбардування житлових кварталів та пологового будинку, а також обстріли, які не закінчувались. 

“Залізні метелики” режисера Романа Любого. Це спільний українсько-німецький документальний фільм. У картині згадують події 2014-го року, а саме збиття рейсу МН-17 малазійських авіаліній. Літак збили, коли він летів над тимчасово окупованим сходом України. Ракета, випущена з російського ЗРК «БУК», убила 298 осіб.

“Памфір” режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Син головного героя, Леоніда не хоче відпускати батька назад на заробітки, тому він вирішує спалити документи. Виникає пожежа і Леонід має відшкодувати збитки. Тепер він вимушений згадати своє минуле — контрабандиста Памфіра, якому немає рівних.

“Терикони” режисера Тараса Томенка. Фільм про 15-річну Настю, дівчинку з посттравматичним синдромом. Вона живе в Торецьку - шахтарському містечку на лінії розмежування. Коли їй було десять, ракета, випущена в новорічну ніч, вбила батька та зруйнувала дім. Це фільм про дітей, які бачать війну не по телевізору.

“ШТТЛ” режисера Адрієна Уолтера. Українсько-французька історична драма, яка зображує історію кохання  Юна і Мендель в маленькому єврейському містечку. Вони хочуть бути разом попри волю батьків, їм допомагає український хлопчик — Дем’ян. Ці події розгортаються у червні 1941-го, за добу до наступу нацистів.

Читайте також:

  • Стрічка «20 днів у Маріуполі» стала найкасовішим документальним фільмом українського прокату
  • Фільм «Залізні метелики» про трагедію МН17 покажуть на Берлінале
  • Фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір» увійшов у топ найкращих стрічок 2023 року за версією The Guardian
  • Фільм Тараса Томенка «Терикони» отримав дві нагороди на фестивалі в Німеччині
  • Драма «ШТТЛ» отримала приз глядацьких симпатій на Римському міжнародному кінофестивалі

Фото: Getty Images

Теги по теме
украинское кино
Источник материала
loader
loader