Як Меркель допомогла Україні в 2014 році: пояснення ексурядовця Німеччини
Як Меркель допомогла Україні в 2014 році: пояснення ексурядовця Німеччини

Як Меркель допомогла Україні в 2014 році: пояснення ексурядовця Німеччини

Ексканцлер Німеччини Ангела Меркель і її тогочасний міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр вчинили правильно, коли виступили в ролі посередника на Мінських переговорах про припинення вогню між Україною і Росією у 2014-2015 роках. Про це в інтерв’ю Der Spiegel сказав Рольф Нікель, який в ті часи обіймав посаду комісара федерального уряду з питань контролю озброєнь. Загалом, Нікель обіймав різні посади в урядах Меркель, а також її попередників Герхарда Шредера і Гельмута Коля.

«Німецький уряд намагався стримати конфлікт, який загрожував перерости у велику війну. А українське керівництво чітко дало зрозуміти, що не готове до війни. Йому треба було дати час, щоб підготуватися до неї», – сказав колишній німецький урядовець.

На зауваження журналістів Der Spiegel, що таке твердження – це поширений міф, Нікель відповів: «Це не міф, але ми тоді не брали участі в переозброєнні».

Експосадовець також додав, що помилкою Німеччини була недооцінка готовності Володимира Путіна використовувати енергоносії в якості зброї. Новий уряд Німеччини на чолі з канцлером Олафом Шольцом припинив імпорт російського газу, при цьому подбавши, щоб перебоїв в постачанні енергоносіїв не було. Але цей успіх Берліна мав високу економічну ціну.

«Путін може записати до свого успіху той факт, що економічна співпраця між Німеччиною і Росією наповнила його військову скарбничку, яка сьогодні допомагає гарантувати, що санкції не матимуть того ефекту, який ми собі уявляли», – сказав Нікель.

На питання журналістів Der Spiegel про те, хто несе відповідальність за провал в енергетичній політиці, колишній урядовець відповів, що вона «спільна». Втім, він зауважив, що поки що самокритикою займаються лише німецькі політики, в той час, як бізнес-лідери мовчать. Але було б доречно, щоб бізнес Німеччини теж визнав свою помилку.

Чи може початися війна Росії проти НАТО? На думку Нікеля, все буде залежати від перемоги України в тому конфлікті, який вже триває.

«Це станеться не сьогодні і не завтра, але багато чого залежатиме від того, як завершиться війна. Якщо Україна програє, то небезпека прямої військової конфронтації між Росією і Заходом зросте», – сказав він.

До слова, голова комітету з питань оборони в Бундестазі Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн вважає, що  рішення, ухвалені колишньою канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, призвели до повномасштабної війни РФ на території України.

Источник материала
loader
loader