Посол Ізраїлю в РФ підписав угоду про співпрацю з очільницею російського мінкульту, яка перебуває під санкціями багатьох країн
Посол Ізраїлю в РФ підписав угоду про співпрацю з очільницею російського мінкульту, яка перебуває під санкціями багатьох країн

Посол Ізраїлю в РФ підписав угоду про співпрацю з очільницею російського мінкульту, яка перебуває під санкціями багатьох країн

За повідомленням ізраїльських медіа, новина про наміри Ізраїлю «розвивати двосторонню культурну співпрацю» з Росією викликала хвилю обурення серед жителів країни.

Росія та Ізраїль підписали міждержавну угоду про співробітництво у сфері спільного кіновиробництва. Про це повідомила міністр культури РФ Ольга Любімова у своєму телеграм-каналі відразу після церемонії підписання документу з послом Ізраїлю в Росії Алексом Бен-Цви.

Вона зауважила, що ініціатором угоди ще у 2009 році виступив Ізраїль, і переговорний процес тривав майже 15 років. Відтепер країни зможуть обмінюватися досвідом, створювати спільні проєкти й працювати з кіноархівами.

Міністр культури РФ також зазначила, що очікує на участь ізраїльських кінематографістів у конкурсних програмах російських міжнародних кінофестивалів і в публічних дискусіях. Крім того, мінкульт Росії збирається розширити прокатні можливості російсько-ізраїльських фільмів.

Варто нагадати, що керівниця російського мінкульту з 16 грудня 2022 року перебуває в списку санкцій країн Євросоюзу. Туди Ольга Любімова потрапила «за проекти, що здійснюються під її керівництвом, спрямовані на інтеграцію незаконно анексованих регіонів України», а також «за непряму причетність до руйнування української культурної спадщини на окупованих територіях та відсутність зусиль щодо її збереження».

З 24 лютого 2023 року Любімова фігурує в списку санкцій США, а з 17 липня 2023 року — у списку санкцій Великої Британії за причетність до «насильницької депортації Росією українських дітей», «використання свого службового становища для підтримки згубної антиукраїнської політики Росії».

20 липня 2023 року міністр культури РФ внесена до списку санкцій Канади за «пропаганду вторгнення Росії в Україну». На таких же підставах Любімова внесена до списків санкцій Швейцарії, Австралії, Нової Зеландії.

«У всій цій історії з підписанням міжурядової угоди між РФ та Ізраїлем про співпрацю в галузі кіно мене цікавить лише одне. Чи знав ізраїльський посол Алекс Бен-Цві, позуючи перед об'єктивами разом із міністром культури РФ Ольгою Любимовою на урочистій церемонії в Москві, що, крім усього іншого, вона є підсканкційною особою в багатьох країнах світу? А якщо знав, то чи не боїться сам потрапити під санкції за контакти з особою, проти якої запроваджено обмежувальні заходи за співучасть у військових злочинах? І чи не підставляє цим весь Ізраїль?», — прокоментував підписання російсько-ізраїльської угоди про співпрацю журналіст видання «Вести Израиль» Макс Лур’є.

За його словами, у відповідь на запит «Вестей» до МЗС Ізраїлю там підтвердили факт підписання угоди. Але на питання, чи планує відомство видати з цього приводу пресреліз на івриті, коротко відповіли: «Ні».  

Новина про наміри Ізраїлю «розвивати двосторонню культурну співпрацю» з Росією викликала хвилю обурення серед жителів країни, у тому числі в російськомовному сегменті соцмереж Ізраїлю, стверджують ізраїльські медійники. «Громадяни обурюються тим, що Ізраїль візьме участь у путінській пропаганді. Окремо зазначається, що підписання угоди проходило в ті самі хвилини, коли Росія обстріляла ринок в Україні (у Костянтинівці Донецької області — “ДМ”), вбивши 17 та поранивши 32 людини. У публікаціях в соцмережах наголошується, що договір підписано після  скасування гастролей російського “Ленкому” в Тель-Авіві, проти яких протестували тисячі ізраїльтян», — написали «Вести Израиль».

За словами журналістів ізраїльського медіа, в соцмережах почали розповсюджувати петицію із закликом до влади Ізраїлю скасувати угоду.

Як повідомляв «Детектор медіа», після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну близько 100 світових культурних інституцій відмовились від співпраці з Росією. Серед них — театри, фестивалі, аукціони, книжкові ярмарки, культурні фонди та виробники контенту з усього світу.

Також ми писали про те, щоросійським видавництвам не вдається заохотити до співпраці британських авторів розважальної літератури навіть збільшенням гонорарів.

Крім того, ми розповідали про те, що Українська кіноакадемія виключила Сергія Лозницю зі свого складу та звернулася до світової спільноти з проханням не позиціонувати режисера як представника української культурної сфери. До цього режисер висловив категоричну незгоду із закликом Української кіноакадемії бойкотувати російський кінематограф. 

Кінофестиваль «Берлінале» не підтримав ініціативу повністю бойкотувати російське кіно. 

В оргкомітеті Каннського фестивалю розповіли, чому включили до програми фільми російських режисерів.

Організатори літературного фестивалю Prima Vista в Естонії 8 травня 2023 року виключили з програми головну редакторку російського журналу ROAR, письменницю та перекладачку Лінор Ґоралік після протесту українських поетес.

Фото: телеграм Ольги Любімової

Теги по теме
Россия санкции Кино Израиль кинопроизводство
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader