Стартап з лікування депресії каже, що дослідники встановили імплантати в два людські черепи
Стартап з лікування депресії каже, що дослідники встановили імплантати в два людські черепи

Стартап з лікування депресії каже, що дослідники встановили імплантати в два людські черепи

Команда хірургів у Х’юстоні каже, що вона показала, що може використовувати електроди для стимуляції людського мозку, не торкаючись його поверхні, відзначаючи останню розробку від зростального нового врожаю стартапів, які прагнуть взаємодіяти зі свідомістю людей.

На початку цього року лікарі тимчасово імплантували пристрій розміром з горошину, виготовлений стартапом під назвою Motif Neurotech Inc., під череп чоловіка у віці 30 років і використали його для стимуляції його мозку. Операція, виконана в медичному центрі Бейлора Сент-Люка в Х'юстоні, була другою на черепі людини, яку провела команда Motif.

Результати двох процедур публікуються цього тижня в онлайн-службі розповсюдження наук про життя bioRxiv, що дозволяє іншим вченим вивчити деталі, які ще не пройшли рецензування.

Наразі Motif планує отримати раунд фінансування в розмірі 15 мільйонів доларів і є частиною групи стартапів, зокрема Neuralink Corp. Ілона Маска, які намагаються використовувати нове покоління хірургічних імплантованих електродів для лікування ряду захворювань від хвороби Паркінсона до паралічу. Ця технологія існує вже деякий час, але останнім часом спостерігається приплив інвестицій і підприємницької діяльності.

Серед інших стартапів – Inner Cosmos Inc., Paradromics Inc., Precision Neuroscience Corp., Synchron Inc. і Blackrock Neurotech від Blackrock Microsystems Inc. Neuralink є лідером, коли справа доходить до зібраних коштів, з понад 600 мільйонами доларів на сьогоднішній день, але поки не повідомляється про успішне імплантування пристрою в людську голову.

«Це починалося як дикі ідеї, — сказав головний виконавчий директор Motif Джейкоб Робінсон. «Тепер ми починаємо спостерігати надходження даних у людей. Це означає, що сфера в цілому починає бачити результати, про які ми всі мріяли».

Стартап з лікування депресії каже, що дослідники встановили імплантати в два людські черепи - Фото 1

Synchron, Precision Neuroscience і Inner Cosmos є одними з тих, хто успішно імплантував свої пристрої людям. Однак до комерційного випуску технологій стартапів ще далеко. Перешкоди для створення таких імплантатів значні, а процес схвалення регуляторних органів, ймовірно, буде тривалим. Motif каже, що його продукту ще багато років до того, щоб стати широко доступним.

Стартап сподівається запустити техніко-економічне обґрунтування — приблизно схоже на першу фазу клінічних випробувань ліків — у 2025 році.

Оскільки такі компанії, як Motif, намагаються розробити мозкові імплантати, вони також прагнуть зробити свої пристрої якомога меншими. За словами Робінсона, імплантат Мотіфа відносно крихітний, приблизно з горошину. Компанія розробила мініатюрну систему живлення на основі магнітоелектрики, яка усуває потребу в акумуляторі та створює більше місця для електроніки. Пацієнти можуть заряджати пристрій, надягаючи спеціальний ковпачок близько 20 хвилин на день.

Пристрій Мотифа проникає в крихітний отвір, просвердлений у черепі, дозволяючи йому сидіти в черепі трохи вище твердої мозкової оболонки, тонкої захисної мембрани на тканині мозку. Ризики, пов’язані з операцією на черепі, на відміну від пірсингу самого мозку, значно нижчі, кажуть у компанії.

Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader