СБУ, БЕБ та іспанська поліція затримали 5 злочинців, які намагались продати «скіфське золото» на понад 60 млн євро
СБУ, БЕБ та іспанська поліція затримали 5 злочинців, які намагались продати «скіфське золото» на понад 60 млн євро

СБУ, БЕБ та іспанська поліція затримали 5 злочинців, які намагались продати «скіфське золото» на понад 60 млн євро

Серед затриманих — двоє українців, зокрема представник УПЦ (МП) з України.

Служба безпеки України повідомила, що спільно із Бюро економічної безпеки (БЕБ) та поліцією Іспанії затримали у Мадриді п'ятьох злочинців, які намагались продати золоті предмети української культурної спадщини. Серед затриманих — двоє українців, зокрема представник УПЦ (МП) з України, уточнюють у БЕБ.

Правоохоронці вилучили у зловмисників 11 викрадених золотих прикрас, які датуються VIII-IV ст. до нашої ери, орінтовна ринкова вартість яких може перевищувати 60 млн євро.

СБУ, БЕБ та іспанська поліція затримали 5 злочинців, які намагались продати «скіфське золото» на понад 60 млн євро - Фото 1

За даними слідства, затримані нелегально вивезли артефакти з України на територію Євросоюзу у період 2014-2020 років.

Злочинці намагались «легалізувати» викрадені культурні цінності під виглядом їх придбання іноземними колекціонерами з подальшим перепродажем на чорному ринку.

Фігурантів затримали під час того, як вони перевозили ці артефакти. На вилучені старожитності наклали арешт і отримали висновок експертів, що вони належать Україні.

У СБУ додають, що наразі докладають зусиль, щоб встановити місцезнаходження всіх українських артефактів «скіфського золота», які російські окупанти викрали з території нашої держави.

СБУ, БЕБ та іспанська поліція затримали 5 злочинців, які намагались продати «скіфське золото» на понад 60 млн євро - Фото 2

Національне агентство з питань запобігання корупції створило базу творів мистецтва, якими володіють підсанкційні росіяни. Вона допоможе відстежити порушення антиросійських санкцій в операціях на ринку предметів мистецтва.

Раніше компанія Film.ua Group спільно з акторкою Ірмою Вітовською запустили диджитал-проєкт «Вкрадене мистецтво» про злочини росіян проти культурного надбання України. 

За словами в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва, після завершення війни Україна має намір звернутися в міжнародні інституції з позовом до РФ про повернення всіх викрадених культурних цінностей.

Фото: Бюро економічної безпеки

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
СБУ Испания УПЦ МП
Источник материала
loader
loader