Україна переробила ракети AIM-9M для літаків F-16 на ракети "земля - повітря" - FT
Україна переробила ракети AIM-9M для літаків F-16 на ракети "земля - повітря" - FT

Україна переробила ракети AIM-9M для літаків F-16 на ракети "земля - повітря" - FT

Західна газета Financial Times пише, що українські фахівці переробили надані Сполученими Штатами керовані ракети типу "повітря-повітря" AIM-9M Sidewinder для винищувачів F-16 у ракети "земля-повітря". 

Ці ракети були виведені з ладу і перероблені для запуску з землі, для потреб української ППО.

"Ми їх переробили. Ми знайшли спосіб запускати їх з землі. Це свого роду саморобна протиповітряна оборона", - сказав журналістам неназваний український чиновник.

За його словами, це один із прикладів переобладнання, здавалося, вже непотрібної техніки, на використовувану зброю.

"У нас є узгоджене рішення: ми беремо щось застаріле і робимо щось інше", - заявив чиновник, додавши, що перероблені ракети "допоможуть Україні пережити зиму", рятуючи її енергетичну інфраструктуру від можливих російських атак.

Журналісти американського журналу Forbes писали, що Україна може встановити ракети AIM-9M Sidewinder на винищувачах Су-27 і МіГ-29, поки чекає на винищувачі F-16.

ДОВІДКАAIM-9 Sidewinder — американська ракета класу "повітря — повітря" ближнього радіуса дії, розроблена компанією Raytheon в середині 1950-х років. Після прийняття AIM-9 на озброєння в 1956-у, ракета багаторазово вдосконалювалась і досі є у серійному виробництві. Більшість модифікацій AIM-9 оснащені інфрачервоною системою самонаведення. З 1955 року випущено понад 200 000 ракет, що робить AIM-9 однією з наймасовіших ракет класу "повітря — повітря" в історії. Крім того, ними було збито 270 літаків — більше, ніж будь-якою іншою ракетою "повітря — повітря".
  • 11 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Штати візьмуть на себе роль лідера коаліції, яка допоможе Україні розвивати свої Військово-повітряні сили, а українські льотчики зможуть використовувати винищувачі F-16 не раніше весни 2024 року.

Теги по теме
война авиация
Источник материала
loader
loader