Зенітки Gepard влучно луплять по російських безпілотниках, тому їх закупили ще шість десятків
Зенітки Gepard влучно луплять по російських безпілотниках, тому їх закупили ще шість десятків

Зенітки Gepard влучно луплять по російських безпілотниках, тому їх закупили ще шість десятків

Україна невдовзі отримає 60 самохідних зенітних установок Gepard, які США викупили в Йорданії в рамках програми "Ініціатива сприяння безпеці в Україні" (USAI).

Вартість такого майнового траншу сягнула 118 мільйонів доларів. Про такі наміри й суму угоди ще у червні ц.р. повідомило оборонне відомство Америки. Контракт було укладено з компанією Global Military Products Inc (GMP), яка за домовленістю сторін мала закупити системи ППО в Аммані (Йорданія) та поставити Україні.

Угода Пентагону з GMP на закупівлю та постачання 35-мм систем протиповітряної оборони Gepard укладена за фіксованою ціною 118 375 740 доларів. Орієнтовна дата завершення робіт – 30 травня 2024 року.

Читайте також Ще 7 німецьких самохідних зеніток Gepard передадуть Україні

Вочевидь, мова йде не тільки про вартість систем ППО, але про їх ремонт, обслуговування та доставку. Як пише видання De Telegraaf, броньовики з власним радаром і подвійними вогневими гарматами були у 2013 році продані Нідерландами для Йорданії.

Тепер цю грізну зброю для боротьби з безпілотниками, що матиме за відліком уже третього власника, поставить на озброєння Україна. Згаданий часопис De Telegraaf, жартома називаючи це "мотлохом", у заголовку написав "Це ідеальна зброя проти безпілотників".

Зенітки Gepard влучно луплять по російських безпілотниках, тому їх закупили ще шість десятків - Фото 1

Двоствольні установки Gepard уже стоять на озброєнні ЗСУ й заслужили добру справу. Фото: ЗСУ

Зенітна самохідка Gepard базується на гусеничній ходовій базі танка Leopard 1 (830 к.с.), але у зміненому вигляді. Тут тонша броня та інша вогнева комплектація. Дві 35-мм гармати "Ерлікон" закріплені по боках башти, мають скорострільність 550 пострілів за хвилину.

Читайте також Зенітки Gepard для ЗСУ закуплять в Йорданії

Дві РЛС MPDR-18S спроможні виявити цілі за 18 км. Результативний вогонь на знищення повітряних цілей ведеться на відстані від 100 м до 4 км та на висотах до 3 км. По наземних цілях прицільна дальність сягає 4500 метрів.

Як повідомляє спеціалізований портал «Мілітарний», ЗСУ вже використовують зенітні установки Gepard, що надійшли з Бундесверу. Вони успішно вражають російські ударні дрони й навіть крилаті ракети, що атакують військові та інфраструктурні об’єкти України.

Теги по теме
Новости фото
Источник материала
loader
loader