![Фтизіопульмонологічні центри України отримали сучасне обладнання](https://thumbor.my.ua/nhPLcfFVZyYEdHpLmp66NZbKO24=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F47de81679b23a5930ed606c89baeded7.jpg)
Фтизіопульмонологічні центри України отримали сучасне обладнання
Як повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України, це медичне обладнання передав Україні Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією у рамках співпраці з МОЗ та ЦГЗ.
За словами завідувачки відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров'я Яни Терлеєвої, Україна у співпраці з міжнародними партнерами докладає максимум зусиль, щоб туберкульоз, попри війну, був подоланий.
"Співпраця з Глобальним фондом боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією є надзвичайно важливими для стабілізації рівня захворюваності, зменшення рівня смертності та підвищення ефективності лікування хворих. Разом ми робимо фтизіопульмонологічні центри сучасними та інноваційними, що є дуже важливим, особливо для центрів на деокупованих територіях", — зазначила Терлеєва.
У ЦГЗ поінформували, що медичні заклади отримали 57 пересувних систем на суму понад 1,5 млн грн. Обладнання призначене для підняття, пересаджування і транспортування людей з інвалідністю та осіб, що не можуть пересуватися самостійно та потребують догляду.
![Фтизіопульмонологічні центри України отримали сучасне обладнання - Фото 1](https://thumbor.my.ua/EwkJvO9JPdntXZdnluxOirYYk04=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ffeab30c1c8bc2e24d8036642045bbaab.jpg)
Також для фтизіопульмонологічних центрів було закуплено 250 надувних протипролежневих матраців на суму понад 573 тис грн. Матраци розраховані для пацієнтів, які, проводять у ліжку понад 15 годин на день, для пацієнтів з ризиками щодо розвитку виразок, для лежачих хворих унаслідок травми чи інших проблем зі здоров’ям, які тривалий час перебувають у лежачому положенні і є нерухомими, для профілактики та лікування опорно- рухового апарату, а також для людей, у яких є пролежні 2-3 стадії, наголосили у ЦГЗ.
У відомстві також повідомили, що у медзаклади Вінницької, Запорізької та Одеської областей було відправлено перші 65 функціональних ліжок. Всього планується передати 309 ліжок. Вони призначені для забезпечення максимально комфортного розміщення пацієнта під час тривалого перебування в лікувальному закладі чи в ході реабілітаційного періоду.
Як повідомлялося, в Україні з липня 2023 року впроваджується пілотний проєкт для хворих на мультирезистентний туберкульоз із Київської, Миколаївської та Львівської областей. Зокрема в межах проєкту буде відпрацьовано пацієнт-орієнтований пакет послуг на стаціонарному та амбулаторному етапах лікування.
Фото: ЦГЗ
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)