У Києві презентували електронний реєстр нерухомих пам’яток України
У Києві презентували електронний реєстр нерухомих пам’яток України

У Києві презентували електронний реєстр нерухомих пам’яток України

У системі єПам’ятка зібрані дані про 105 532 об’єкти культурної спадщини.

У Києві 29 листопада презентували інформаційно-комунікаційну систему обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини України єПам’ятка.

Як зазначив на презентації т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, цей проєкт цифровізації, реалізований із Мінцифри та іншими відоствами, здійснюється задля того, щоб зробити прийняття рішень, що стосуються охорони пам’яток більш прозорим та ефективним, а для людей, які користуються цими рішеннями задля господарської діяльності, діяльності у громадській сфері, - зробити доступ до цієї інформації більш зрозумілим, простим та відкритим.

Запуск інформаційно-комунікаційної системи запланований на січень 2024 року, повідомив Ростислав Карандєєв.

За інформацією МКІП, наразі в систему введено дані про 105 532 об’єкти культурної спадщини у галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва.

Запровадження єПам’ятки дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України, зокрема й ті, що зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях.

У Києві презентували електронний реєстр нерухомих пам’яток України - Фото 1

«Очікується, що впровадження реєстру перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізуватиме процеси охорони пам’яток України на всіх рівнях державного управління. Водночас єПам’ятка взаємодіятиме з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва  (ЄДЕССБ), через яку забудовники зможуть отримати погодження та дозволи на роботи в історичних містах та на пам’ятках в онлайн-режимі, що знизить корупційні ризики у галузі будівництва», — зазначено у повідомленні.

Після презентації єПам’ятки також відбувся тренінг, під час якого фахівці демонстрували, як користуватися держреєстром нерухомих пам’яток України.

Фото: МКІП / ютуб

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Источник материала
loader
loader