Підсумки 29.11: На шляху до НАТО і гарячі точки
Підсумки 29.11: На шляху до НАТО і гарячі точки

Підсумки 29.11: На шляху до НАТО і гарячі точки

Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше і Альянс продовжить підтримувати її на шляху до членства; За добу на фронті відбулось 73 бойових зіткнення з армією РФ. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

На засіданні Ради Україна – НАТО було представлено адаптовану Річну національну програму (РНП) щодо подальшого реформування, аби відповідати вимогам Альянсу. Ухвалена програма складається з п’яти розділів та не містить у собі вимог щодо політичного реформування в Україні. План містить політичні та економічні, обороні, військові питання, питання ресурсів, безпеки і права.

Росіяни атакували і штурмували майже по всіх напрямках, протягом доби відбулось 73 бойових зіткнення, при цьому особливо напружено було на Авдіївському та Лиманському напрямках. Ворог завдав цієї доби 3 ракетних та 13 авіаційних ударів, здійснив 8 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Російська Федерація вчергове атакувала Україну керованою ракетою Х-31 та 2 зенітними ракетами С-300. Удари були завдані по цивільній інфраструктурі.

Європейський Союз поки що поставив Україні близько 300 000 з обіцяного мільйона снарядів, заявив очільник МЗС. Міністр вважає, що необхідно створити “спільний євроатлантичний простір оборонної промисловості”, який працюватиме на безпеку як України, так і НАТО загалом.

Компанія “Українська оборонна промисловість” (УОП, колишній Укроборонпром) в офіційній заяві спростувала інформацію, опубліковану низкою ЗМІ, про імпорт російською компанією “Авіа ФЕД сервіс” у січні 2022 – липні 2023 року компонентів для літаків та гелікоптерів виробництва деяких підприємств УОП. У компанії повідомили, що з початку повномасштабного вторгнення підприємства УОП взагалі не експортували зазначену у ЗМІ продукцію.

В результаті удару ЗСУ по тимчасово окупованому селу Ювілейне у Херсонській області було вбито чотирьох співробітників окупаційної “поліції”, ще 17 отримали поранення. Більшість “поліцейських”, які працюють у цьому відділі, приїхали з Росії. Серед постраждалих є і поліцейські-зрадники, які перейшли на бік Росії під час окупації. 

Президент Володимир Зеленський заявив, що вперше в історії Росія не була обрана до Виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї. Натомість, зазначив президент, Україна, Польща та Литва отримали місця на 2024-2026 роки. Україна отримала 126 голосів, Литва – 76, Польща – 123, тоді як РФ – 65 (норма допуску – 66 голосів, – ред.).

Організація із заборони хімічної зброї створена 1997 року для контролю за виконанням Конвенції про заборону хімічної зброї. Штаб-квартира ОЗХЗ розташована в Гаазі, її виконавчу раду обирають члени організації. У 2013 році вона отримала Нобелівську премію миру.

Посіви озимої пшениці в окупованих районах України скоротилися в цьому маркетинговому сезоні майже на 10%. Урожайність в середньому там на понад 20% нижча, ніж на вільних від ворога територіях. Про це свідчать результати дослідження NASA Harvest, проведеного за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід для колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита УПЦ МП Павла (Петро Лебідь) у вигляді цілодобового домашнього арешту на два місяці – до 29 січня.



Теги по теме
Украина Россия Владимир Зеленский Евросоюз оккупация
Источник материала
loader
loader