Музей Голодомору-геноциду отримав від МВС України документи, які засвідчують, що радянська влада під час Голодомору 1932–1933 років спровокувала в Україні канібалізм
Музей Голодомору-геноциду отримав від МВС України документи, які засвідчують, що радянська влада під час Голодомору 1932–1933 років спровокувала в Україні канібалізм

Музей Голодомору-геноциду отримав від МВС України документи, які засвідчують, що радянська влада під час Голодомору 1932–1933 років спровокувала в Україні канібалізм

Кримінальні справи, які охоплюють період березня — червня 1933 року, демонструють сплановане доведення українців до стану відчаю та переходу за межу людської моралі.

Національний музей Голодомору-геноциду отримав від Міністерства внутрішніх справ України електронні копії 1022 справ фонду 32 «Кримінальні справи судових та позасудових органів», більшість яких стосується фактів канібалізму. Кримінальні справи охоплюють період березня — червня 1933 року, що збігається з піком смертності серед населення України під час Голодомору 1932–1933 років та демонструють сплановане доведення українців до стану відчаю та переходу за межу людської моралі. Про це повідомила виконувачка обов’язків генерального директора музею Леся Гасиджак.

Фото: фейсбук-сторінка Лесі Гасиджак.

«Ці справи дадуть можливість нашим історикам дослідити вплив комуністичного режиму, який створив штучний голод, що доводив українців до стану відчаю та переходу за межу людської моралі. Мотивації канібалізму були продиктовані приреченістю людей», — зазначила Леся Гасиджак. 

У коментарі «Детектору медіа» вона додала, що кримінальні справи про факти канібалізму будуть опрацьовуватися науковцями Національного музею Голодомору-геноциду. За результатами їхніх досліджень заплановано вихід наукової монографії, а також створення тематичної експозиції у нових виставкових залах, які має отримати музей по завершенню будівництва другої черги.
  • Читайте такожSurvival-відеогра про Голодомор: «Коли Оленка чує російську мову, у неї виникають панічні атаки»

Музей Голодомору-геноциду отримав від МВС України документи, які засвідчують, що радянська влада під час Голодомору 1932–1933 років спровокувала в Україні канібалізм - Фото 1

Коментуючи спільну діяльність музею та міністерства внутрішніх справ, Леся Гасиджак розповіла, що Меморандум про співпрацю між двома установами був укладений ще у 2020 році, а головними зобов’язаннями, задекларованими в ньому, є оцифрування та передача музею документів, які стосуються справ Голодомору-геноциду українців.  

Як зазначила Гасиджак, передача кримінальних справ, що стосуються фактів канібалізму в Україні у період з березня по червень 1933 року, є лише черговим етапом у співробітництві музею та Міністерства внутрішніх справ. 

«Сподіваюся, як тільки стануться сприятливі умови, ми продовжимо оцифрування справ  по факту порушення Постанови “Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації за зміцнення суспільної (соціалістичної) власності”, відомої у народі як закон “про п’ять колосків”», — сказала очільниця Національного музею Голодомору-геноциду.

Про оприлюднення унікальних документів — кримінальних справ про людоїдство за 1933 рік — повідомили і на порталі Міністерства внутрішніх справ, наголосивши, що «Голодомор — найбільш жорстокий і садистський злочин кремля, скоєний по відношенню до українців».

Серед оприлюднених документів, інформують у МВС, справа Сторчеус Анни Іванівни: “Жінка 1900 року народження, мала чоловіка та чотирьох дітей. Однак протягом зими 1932 року чоловік та троє дітей померли через голод. Залишилася лише одна донька на ім'я Надія. Однак жінка божеволіє, вбиває та з'їдає свою Надію. Особливість справ, кваліфікованих за статтею 174 УК УССР, полягає в тому, що ззовні вони відповідали вимогам правосуддя. Формально було проведено розслідування, встановлено факт злочину, виявлено та покарано винних. Однак фактично режим засуджував своїх жертв за вбивство.  Процес організації штучного голоду та фактично доведення людей до канібалізму в матеріалах справи не документується. Психіатричні експертизи тоді майже не проводились. Тодішні слідчі не фіксували психічний стан жінки, попри те, що її родина протягом року перебувала у стані голоду. А лишитися у здоровому глузді, втративши в тих умовах чотирьох родичів, майже неможливо»

Музей Голодомору-геноциду отримав від МВС України документи, які засвідчують, що радянська влада під час Голодомору 1932–1933 років спровокувала в Україні канібалізм - Фото 2

  • Фото: інтернет-портал МВС України

     

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
МВД
Источник материала
loader
loader