Зловмисник оформив себе як “волонтера” і через треті країни потрапив в Росію, де запропонував ФСБ свої “послуги”.
СБУ затримала агента ФСБ, який 31 грудня 2022 року скоригував ракетні удари по Києву. Тоді ракета влучила в один з корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зловмисник також розвідував локації штабів та місця найбільшого зосередження особового складу і техніки ЗСУ на території столиці та Житомирщини. Про це СБУ повідомляє Telegram-каналі в понеділок, 4 грудня.
Російського агента затримали у власному помешканні в Києві. Ворожим поплічником виявився 40-річний жителі столиці, який “сповідував” прокремлівські погляди.
“Щоб сприяти агресору у війні проти України, наприкінці минулого року він оформив статус “волонтера” та виїхав до Росії через треті країни. Під час перетину кордону з рф чоловік за власної ініціативи заявив кадровому співробітнику ФСБ про готовність співпрацювати з російською спецслужбою.
Щоб підтвердити свою “відданість” окупантам, киянин зараз же передав їм координати, за якими нібито дислокується один із підрозділів Сил оборони в столичному регіоні. І вже через декілька днів загарбники здійснили по цій “локації” повітряну атаку”, – йдеться в повідомленні.
У Москві агента-“неофіта” детально проінструктували про методи роботи, конспірації та пріоритетних завдань. Після цього його відправили в Україну для збору розвідданих. Зраднику пообіцяли допомогу в отриманні російського громадянства та своєчасну “евакуацію”.
“Для отримання розвідінформації на Житомирщині зловмисник «втемну» використовував своїх родичів, які там проживали. А в столиці – самостійно проводив візуальне спостереження та фотофіксацію українських об’єктів під час прогулянок містом”, – йдеться в повідомленні.
Затриманому повідомили про підозру за статтею Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Зловмисник нині перебуває під вартою, йому загрожує довічне ув’язнення.
Як ми вже писали, в травні СБУ встановила особи шістьох мешканців Києва, які незаконно поширювали інформацію про роботу сил ППО під час масованої атаки РФ. Також кіберфахівці заблокували роботу онлайн-камер, які в автоматичному режимі фіксували знищення ворожих цілей.