![Марсоходи NASA пережили двотижневий блекаут – тепер вони знову на зв'язку](https://thumbor.my.ua/1woO6Rv7GAB_O5dwY1Pgaibwdk8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F5f92e4ec7f7880fa1d4e20b405674a6f.jpg)
Марсоходи NASA пережили двотижневий блекаут – тепер вони знову на зв'язку
Періодичне явище з'єднання Сонця та Марса відбувається раз на два роки і спричиняє перешкоди, але не призводить до катастрофічних наслідків. Відомо, що в цей період гарячий іонізований газ, який виходить із сонячної корони, перешкоджає проходженню радіосигналів.
Потенційний ризик спотворення сигналів спонукає NASA запровадити запобіжний 14-денний "мораторій", під час якого спроби зв'язатися з марсіанським обладнанням припиняються.
- Марсоходи Perseverance і Curiosity проводили метеорологічні спостереження.
- Орбітальні апарати Odyssey і Mars Reconnaissance Orbiter робили знімки марсіанської поверхні.
- Станція MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile EvolutioN) зосередилася на зборі даних про вплив Сонця на марсіанську атмосферу.
На вихідних інженери Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) успішно відновили зв'язок з марсіанським гелікоптером Ingenuity. Згодом гелікоптер здійснив політ на висоту 393 метри, що стало вирішальним кроком у його підготовці до майбутніх місій. Місія триває, дослідники Марса знову в повному розпалі, старанно передаючи цінні дані відновленими каналами зв'язку.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)