Звернімо увагу, що відповідну резолюцію підтримали 13 країн. Натомість США наклали вето, а Велика Британія утрималася від голосування.
Про що йшлося у резолюції
Почнімо з того, що представили її Об'єднані Арабські Емірати. В резолюції закликали до "негайного гуманітарного припинення вогню", а також до "негайного і безумовного звільнення всіх заручників" і "забезпечення гуманітарного доступу".
До законопроєкту, розробленого ОАЕ, долучилися щонайменше 97 інших країн. Вони стали його співавторами.
Зауважимо, що США раніше заявили, що не схвалюють проєкт тексту. Вони – один із п'яти постійних членів Ради, у яких є право вето. Відтак, Сполучені Штати неодноразово виступали проти закликів до "припинення вогню". Вони наголошують на тому, що Ізраїль має право оборонятися після терористичної атаки ХАМАС 7 жовтня.
Додамо, що до проєкту резолюції додали формулювання про заручників, утримуваних палестинськими бойовиками у Газі. Це зробили у надії апелювати до США.
Це вже шоста спроба групи з 15 членів досягнути консенсусу щодо війни між Ізраїлем і ХАМАС. Зауважимо, що успішним було лише попереднє голосування минулого місяця. У ньому закликали до "гуманітарних пауз і коридорів" у Секторі Гази.
Додамо, що голосування у п'ятницю 8 грудня відбулося після звернення Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша до статті 99 Статуту ООН. Вона дозволяє йому скликати засідання Радбезу з "питання, яке може посилити наявні загрози для підтримання міжнародного миру та безпеки".
Цікаво, що відповідний інструмент не використовували ще з 1989 року.
Кілька днів тому стало відомо, що Ізраїль увійшов на південь Сектора Гази. У ЦАХАЛ назвали мету проведення операції.Одне з її завдань – виявлення місць, у яких бойовики тримають ізраїльських заручників.
За словами бійців ЦАХАЛ, їм вдалося взяти під контроль тунелі, в яких перебувають командири ХАМАС. Також ізраїльська армія займається знищенням підземної інфраструктури палестинських терористів по всій території Сектора Гази.